Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3632
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie rozbiorą galerii przy Jasnej

Niedziela, 21 lutego 2010, 9:06
Aktualizacja: 9:12
Autor: Angela/tejo
JELENIA GÓRA: Nie rozbiorą galerii przy Jasnej
Część z budynków ma już szklane elewacje, w których odbijają się kamienice z przeciwnej strony ulicy Jasnej.
Fot. TEJO
Prokuratura Okręgowa w Legnicy zajęła się doniesieniem szefa jeleniogórskiego oddziału Służby Ochrony Zabytków w sprawie rzekomych nieprawidłowości przy wznoszeniu Pasażu Grodzkiego w Jeleniej Górze.

Stało się tak dlatego, ponieważ inwestor ma swoją siedzibę w Legnicy. – Potwierdzam, że złożyłem zawiadomienie do prokuratury, ale nic więcej w tej sprawie nie powiem. Obecnie prowadzę rozmowy z projektantami. O szczegółach dowiecie się Państwo z czasem – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Wojciech Kapałczyński.

Pojawiły się nawet głosy nie wykluczające możliwości rozbiórki budowanej galerii. Takiej możliwości jednak nie będzie, bo – jak podkreśla Halina Wyborska, rzeczniczka inwestora Rank Progress, budowa prowadzona jest zgodnie z prawomocnym pozwoleniem. A tylko w przypadku braku takowego można mówić o samowoli.

Sprawa jest w toku, a przyczyną kontrowersji – jak informowaliśmy – jest wysokość wznoszonego budynku. Zdaniem służb konserwatorskich powinien być on o trzy metry niższy, aby nie stanowił dominanty w sylwecie jeleniogórskiej starówki. Póki co Pasaż Grodzki z dnia na dzień pięknieje. Część z budynków ma już szklane elewacje, w których odbijają się kamienice z przeciwnej strony ulicy Jasnej. Otwarcie galerii zaplanowano na jesień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group