Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5259
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie pij przy dziecku

Piątek, 25 września 2009, 12:50
Aktualizacja: 16:04
Autor: Mar
Funkcjonariusze jeleniogórskiej Straży Miejskiej coraz częściej mają do czynienia z osobami spożywającymi alkohol które jednocześnie opiekują się małymi dziećmi. W dodatku dzieje się to w miejscach publicznych, czego zabrania prawo. Alkohol można pić tylko w miejscach wyznaczonych, takich jak ogródki piwne.

- Osoby, które łamią ten przepis muszą się liczyć z tym, że zostaną ukarane mandatem karnym w wysokości 100 złotych a dziecko może trafić na policję a następnie do Domu Małego Dziecka – wyjaśnia rzecznik prasowy straży miejskiej, Grzegorz Rybarczyk

Wczoraj funkcjonariusze interweniowali przy ulicy Podwale w okolicach mostku nad Młynówką. Dziecko trafiło na policję, a rodzice staną przed sądem. Przedwczoraj Straż Miejska interweniowała w parku Żiszki, przy ulicy Wolności. Rodzice nie byli na tyle pijani, żeby funkcjonariusze zatrzymali dziecko i przekazali je policji. Zostali ostrzeżeni, przy funkcjonariuszach wylali piwo i poszli do domu razem z nieletnią pociechą. Warto się zastanowić, czy łamiąc przepisy nie narażamy swojego dziecka na wielki stres a siebie na rozprawę przed sądem rodzinnym.

- Od teraz będziemy konsekwentni i już nie będzie pouczeń tylko zawieziemy dziecko na policję, która z kolei odwiezie malca do Domu Małego Dziecka – ostrzega Grzegorz Rybarczyk – natomiast wobec rodziców oczywiście kierujemy sprawę do sądu rodzinnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group