Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 4110
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie palcie w piecach śmieci! – nawoływały dzieci

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 16 listopada 2010, 7:46
Aktualizacja: 7:47
Autor: Coolazooch
Fot. Coolazooch
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 przemaszerowali wczoraj w południe przez centrum Cieplic manifestując o ochronę środowiska i zdrowia. – Oszczędzaj prąd, segreguj śmieci, to nie krasnoludki palą śmieci w piecach – takie hasła widniały na transparentach uczniów. Ponadto każdy krzyczał „ Nie pal śmieci, trujesz dzieci!”

Jesteśmy częścią przyrody, a niszcząc ją, lekceważąc jej prawa - niszczymy samych siebie. Kiedy i w jaki sposób budzić tę świadomość? Wszyscy wskażą na szkołę i jest to niewątpliwie prawda. W Cieplicach w kształtowaniu proekologicznych postaw przoduje od lat miejscowa „szóstka”.

Celem kształcenia młodego człowieka powinno być nie tylko zapewnienie uczniom odpowiedniego zasobu wiadomości, lecz również ukształtowanie umiejętności i postaw warunkujących podejmowanie skutecznych działań wobec pojawiających się dla środowiska zagrożeń. Wiedzą o tym uczniowie, którzy cyklicznie manifestują swój stosunek do przyrody i środowiska naturalnego na ulicach uzdrowiskowej dzielnicy miasta, gdzie w sposób szczególny należy okazywać troskę o stan przyrody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~przemek k. 16-11-2010 8:46
a co robic jak sasiad pali smieci? straz miejska i policja nie podejmuje interwencji...
~mlodyyyy 16-11-2010 9:17
a ja myślałem ze to parada równości
Piipi Jelonkowa 16-11-2010 10:23
~BRAVO ! ..Dzieci ! *Kochane *Skowronki *Cieplickie ! .. wzieliście w swoje *łapki OGROMNĄ sprawę ! .. bo przypomoinacie DOROSŁYM o nieekologicznym postępowaniu !
~halka 16-11-2010 10:35
Przyjdźcie dzieciaki pod dom śmierdziucha-czapnika z Bartka Zwycięzcy. Mimo, że faceta stać na opał truje okolicę spalaniem odpadów z produkcji czapek i śmieci bytowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group