Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4448
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie kupuj w kiosku, narysuj sam

Wtorek, 12 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 12 grudnia 2006, 22:34
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Nie kupuj w kiosku, narysuj sam
Fot. Angelika Grzywacz
Trochę fantazji, przybory do malowania i kawałek papieru: kartka świąteczna gotowa.

Dowód, że można samemu przygotować ładną pocztówkę z życzeniami świątecznymi, dały dzieci i młodzież, które wzięły udział w konkursie ogłoszonym przez Młodzieżowy Dom Kultury pod hasłem „Kartka świąteczna”.
Jurorzy wyróżnili autorów około 50 prac

Spotkanie uczestników rozpoczęło się jak zwykle ciepłym powitaniem dyrektorki placówki Danuty Sitek. Zwycięzców podzielono na trzy kategorie wiekowe.

Wśród nagrodzonych najmłodszych (do 9 lat) pojawili się: Nikola Tabor, Klaudia Rabenda, Paulina Pietraszek, Joanna Baczyk, Kinga Osieniecka, Sebastian Wnęk, Zuzanna Tuz, Wiktoria Pogorzelska, Bartek Bechnicki, Szymon Tuz, Sonia Ziobro, Paulina Ratajczak oraz Szymon Krasucki, który na rozdaniu nagród nazwany został „perełka malarską”.
– Szymon nie tylko w Jeleniej Górze, ale również w Warszawie zdobywa nagrody – powiedziała Danuta Sitek. Chłopak ma w sobie ogromny talent plastyczny i malarski.

Dyplomy i pamiątkowe, świąteczne kubki otrzymały też dzieci, których prace zostały wyróżnione: Nikola Baranowska, która była najmłodszą uczestniczka konkursu, Olga Ostrowska, Celina Kwietoń, Joasia Olszewska, Nikola Fałek, Anna Rozum, Aleksandra Barszczewska i Monika Leszniewska.

W kategorii wiekowej 10 - 12 lat nagrody otrzymały: Alicja Motylska, Aneta Jędrzejewska, Michał Musiał, Kinga Przepiórska i Daria Łebek.
Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej przypadły dwóm Kamilom: Żółkowskiemu i Dreszerowi.

Wśród nagrodzonej młodzieży od trzynastu lat wzwyż nagrody odebrali: Magdalena Zacharzewska, Paulina Nyc, Joanna Kowalska, Dawid Mazurkiewicz, Mateusz Chojdziński, Sara Kuncewicz, Joanna Rzempała, Ewelina Szewc oraz Sylwia Lewandowska. Wyróżnienia odebrali natomiast: Natalia Pawluk i Jagoda Samson.
Koordynatorem konkursu była Ewa Nyc, która podziękowania składała nie tylko uczestnikom, ale również nauczycielom, którzy zachęcali uczniów swoich szkół do wzięcia udziału w tradycyjnym konkursie.

Kolejna impreza w Młodzieżowym Domu Kultury już 16 grudnia. O godz. 11 zacznie się koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczestników zajęć MDK oraz zaproszonych gości.
Dyrekcja placówki oraz redakcja Jelonki.com serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group