Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3775
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: (Nie) koniec kurzu na 1 Maja i Konopnickiej

Piątek, 21 sierpnia 2009, 9:15
Aktualizacja: 17:56
Autor: Angela
Jelenia Góra: (Nie) koniec kurzu na 1 Maja i Konopnickiej
Fot. Angela
Mimo obietnic Czesława Wandzla, dyrektora zarządu dróg i mostów, o natychmiastowym usunięciu nadmiaru miału kamiennego, który został nawieziony w maju br. do uzupełnienia przestrzeni miedzy kostką, mieszkańcy dalej narzekają na chmury dymu, które w ciepłe dni unoszą się na ich głowami na głównym trakcie w mieście. – Jak długo potrwa ta uciążliwa sytuacja? – pytają.

Jak zapewniają osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości m.in. na ulicach I Maja I Konopnickiej, służby porządkowe pracują pełną parą próbując uprzątnąć unoszący się miał zamiatając go ręcznie i za pomocą maszyn. Mimo tych działań, miał w dalszym ciągu zatruwa życie spacerującym.

- Firmy sprzątające systematycznie usuwają nadmiar miału, jednak jest to syzyfowa praca – mówi Jerzy Bigus, zastępca Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Jest to luźny materiał, który przez cały czas wydostaje się ze szczelin między kostką. Łatwiej było więc nawieźć, niż go teraz posprzątać. Będziemy z tym problemem walczyć do skutku. Część już została uprzątnięta. Są miejsca, gdzie jest już zupełnie czysto, ale nie brakuje też tych, w których leży gruba warstwa tego materiału.

By w jak najszybszym czasie główny trakt wrócił do poprzedniej świetności i przestał kojarzyć się z jedną wielką chmurą kurzu, sprawą postanowił zająć się sam zastępca prezydenta, Jerzy Lenard. Dzisiaj rano ulice I Maja I Konopnicka oprócz zamiecenia, zostały zlane wodą. Na ile to rozwiąże problem, okaże się jak tylko woda wyschnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group