Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7022
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nie – dla portalu o Dolnym Śląsku za 66 mln zł

Środa, 18 września 2013, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: Mateusz Michulka
Skupione wokół prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza Stowarzyszenie Obywatelski Dolny Śląsk oraz senator Jarosław Obremski rozpoczęli akcję „Nie dla portalu za 66 milionów”. Inicjatorzy sprzeciwiają się wydaniu przez urząd marszałkowski 66 milionów złotych na serwis informacyjny o Dolnym Śląsku.

- Urząd marszałkowski zamierza przeznaczyć absurdalną kwotę - 66 milionów złotych - na stronę internetową. Decyzja urzędników spotkała się z powszechną krytyką. Ta strona jest wyrazem naszego sprzeciwu wobec marnowania publicznych pieniędzy" – czytamy na stronie 66milionow.pl.

22 lipca tego roku urząd marszałkowski podpisał umowę z warszawską spółką Qumak, zgodnie z którą spółka ta jest zobowiązana do stworzenia platformy informacyjnej o Dolnym Śląsku i zarządzania nią przez kolejne pięć lat. Umowa opiewa na sumę 66 milionów złotych.

O decyzji urzędu marszałkowskiego krytycznie wypowiada się Patryk Wild, radny sejmiku wojewódzkiego z Klubu Rafała Dutkiewicza.

- Ten portal nie będzie wnosił niczego istotnego – nie będzie ani użyteczny dla inwestorów, ani użyteczny dla turystów, ani dla mieszkańców Dolnego Śląska. To są po prostu wyrzucone pieniądze, wyrzucone w błoto. Ten projekt to klasyczny przykład marnotrawstwa pieniędzy i robienia absurdalnych rzeczy przez marszałka Rafała Jurkowlańca. To jego znak rozpoznawczy - mówi Wild, natomiast Senator Jarosław Obremski, jeden z inicjatorów akcji, złożył do Najwyższej Izby Kontroli wniosek o zbadanie zamówienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
369
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group