• Sobota, 20 lipca 2019
  • Godz. 20:43
  • Imieniny: Frederyka, Czesława, Hieronima, Małgorzaty
  • Czytających: 7009
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nie – dla portalu o Dolnym Śląsku za 66 mln zł

Wiadomości: Region
Środa, 18 września 2013, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: Mateusz Michulka
Skupione wokół prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza Stowarzyszenie Obywatelski Dolny Śląsk oraz senator Jarosław Obremski rozpoczęli akcję „Nie dla portalu za 66 milionów”. Inicjatorzy sprzeciwiają się wydaniu przez urząd marszałkowski 66 milionów złotych na serwis informacyjny o Dolnym Śląsku.

- Urząd marszałkowski zamierza przeznaczyć absurdalną kwotę - 66 milionów złotych - na stronę internetową. Decyzja urzędników spotkała się z powszechną krytyką. Ta strona jest wyrazem naszego sprzeciwu wobec marnowania publicznych pieniędzy" – czytamy na stronie 66milionow.pl.

22 lipca tego roku urząd marszałkowski podpisał umowę z warszawską spółką Qumak, zgodnie z którą spółka ta jest zobowiązana do stworzenia platformy informacyjnej o Dolnym Śląsku i zarządzania nią przez kolejne pięć lat. Umowa opiewa na sumę 66 milionów złotych.

O decyzji urzędu marszałkowskiego krytycznie wypowiada się Patryk Wild, radny sejmiku wojewódzkiego z Klubu Rafała Dutkiewicza.

- Ten portal nie będzie wnosił niczego istotnego – nie będzie ani użyteczny dla inwestorów, ani użyteczny dla turystów, ani dla mieszkańców Dolnego Śląska. To są po prostu wyrzucone pieniądze, wyrzucone w błoto. Ten projekt to klasyczny przykład marnotrawstwa pieniędzy i robienia absurdalnych rzeczy przez marszałka Rafała Jurkowlańca. To jego znak rozpoznawczy - mówi Wild, natomiast Senator Jarosław Obremski, jeden z inicjatorów akcji, złożył do Najwyższej Izby Kontroli wniosek o zbadanie zamówienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~hmmek 18-09-2013 8:28
Papaj jedyny kompetentny w tym urzędzie Mam nadzieje ze w wyborach będzie kandydował i pozamiata zakompleksionych
~ 18-09-2013 10:06
do hmmek; Kompetentny jak asystent pani Sawickiej .
~? 18-09-2013 10:40
a może coś tu pachnie Nikodemem Dyzmą?
~ 18-09-2013 12:36
lepiej za te 66 baniek naprawcie drogę do łomnicy i zróbnie przy niej chodnik
~ksawercia 18-09-2013 12:55
Pamiętacie hasło wyborcze Platformy "By żyło się lepiej" ? No właśnie;komuś, kto decyduje o lokowaniu pieniędzy na takie czy inne inwestycje na pewno żyje się lepiej i zaprzyjaźnionym z rządzącą koalicją firmom. Po to właśnie kandyduje się do sejmiku,radu powiatu i gdziekolwiek by to było w administracji samorządowej ,by móc dzielić czyjeś pieniądze. Zawsze jakiś tam kolega przepchnie potem wniosek np. na wybudowanie pensjonatu w karkonoskiej wsi, na rozbudowę jakiejś instytucji, gdzie pracuje ktoś z rodziny samorządowego polityka.
~kaza 18-09-2013 13:33
a kto jest właścicielem/prezesem spółki Qumak?
~rzadzlodziej 18-09-2013 14:57
to zwykle zlodziejstwo, jak mozna zaplacic tyle kasy za cos co nie istnieje,niematerialnego (wirtualnego), a na koniec sie okaze ze portal nie dziala
~to jest 18-09-2013 19:07
To jest zwykły skok na kasę w wydaniu urzędu marszałkowskiego,mam nadzieję,że CBA tym się zainteresuje.O ile kaczorom uda się przejąć władzę powinni zamknąć każdą osobę która przy tym biznesie stała.
~zorientowany 18-09-2013 19:10
Kogo obchodzą jakieś przedwyborcze rozgrywki pomiędzy Dutkiewiczem a Jurkowlańcem - dwoma kandydatami na prezydenta Wrocławia? Niech Dutkiewicz lepiej odda marszałkowi 50 mln, które zgodnie z umową należą się marszałkowi za budowę wschodniej obwodnicy Wrocławia. Wtedy okaże się, że portal będzie kosztował już nie 66 mln, a 16 mln. Jakże fałszywie brzmi rzekoma troska o finanse województwa w ustach człowieka, który sam okradł województwo na grube miliony.
~do zorientow 18-09-2013 19:31
Odda czy nie odda,koszt portaliku/66 mln/się nie zmieni.Pomału dowiadujemy w jakie to dziury wpadają min.unijne pieniądze.Po prostu jakoś ustawić się trzeba bo wybory się przerżnie.
~zorientowany 18-09-2013 19:48
Nawet nie widziałeś tego portalu, a ujadasz. Po pierwsze, to nie będzie jakiś tam "portalik", tylko zorganizowana platforma z wieloma różnymi narzędziami. Po drugie, koszty w przeważającej mierze poniesie Unia Europejska, a nie województwo. Po trzecie, nie rozumiem, po co "Jelonka" nakręca mieszkańców Jeleniej Góry sprawą, w której chodzi wyłącznie o pozamerytoryczne, przedwyborcze spory Dutkiewicza z Jurkowlańcem, gdyż obaj zamierzają kandydować na prezydenta Wrocławia. Tym bardziej, że - jak widać z powyższych wpisów - nikt nie ma bladego pojęcia o wyglądzie tego portalu.
~Z BRAKU ORIENTACJI 18-09-2013 19:50
A skąd wiadomo, że to są przedwyborcze rozgrywki? To obaj panowie nie należą do jednego ugrupowania? W mediach często występują razem. Pytania brzmią: - komu ten portal będzie potrzebny, - komu ten portal będzie przeszkadzał?, - jakie informacje będą zgromadzone na portalu?, - czy nie będzie tam ujawnionych zbyt wielu danych osobowych?, - czy inne województwa także będą miały takie portale?, CZY JAKIEKOLWIEK INNE WOJEWÓDZTWO W KRAJU POSIADA JUŻ TAKI PORTAL?
~ 18-09-2013 19:53
@ 18-09-2013 19:48 | ~zorientowany | CZY JAKIEKOLWIEK INNE WOJEWÓDZTWO W KRAJU POSIADA JUŻ TAKI PORTAL? Jeśli tak, to proszę podać link do tej strony.
~ 18-09-2013 20:03
Za część tych pieniędzy można by kupić sprzęt do rozbijania kamieni w narządach ludzkich dla szpitala jeleniogórskiego, bo ten szpital takowym już nie dysponuje (pożyczone urządzenie trzeba było oddać). Dokąd trzeba się udać, aby rozbić kamienie nerkowe, będąc mieszkańcem regionu jeleniogórskiego?
~ 18-09-2013 20:08
Może warto byłoby wyposażyć więcej szpitali w taki sprzęt, aby ludność nie musiała nabijać kilometrów? Może warto się nad tym zastanowić? Jeśli "zorientowany" jest z władzy rządzącej, to proszę ten komentarz potraktować jako jeden z głosów obywatelskich.
~ 18-09-2013 20:15
Dlaczego podejmując takie decyzje nie przeprowadzi się sondażu wśród społeczeństwa, podając w ankiecie cenę, jaką trzeba za to zapłacić? Wszędzie w mediach pełno informacji o kryzysie, w budżecie nie wiadomo jak załatać dziurę budżetową, a tutaj taki wydatek. I proszę nie pisać, że to Unia płaci, bo pieniądze Unii biorą się z naszych podatków. Jednym ze źródeł finansowania Unii są wpływy z podatku od wartości dodanej (VALUE ADD TAX).
~ 18-09-2013 20:34
Szkoda, że "zorientowany" nie zdecydował się odpowiedzieć chociaż na jedno z pytań, a zwłaszcza czy jakiekolwiek województwo już posiada taki portal. Dla wyjaśnienia dodam, że nie jestem przeciwnikiem kogokolwiek. Obaj panowie reprezentują Wrocław, a nie Jelenią Górę. Z oczywistych względów na takim portalu będzie najwięcej informacji dotyczących Wrocławia, a nie Jeleniej Góry, a mnie chodzi po prostu, aby to tutaj było lepiej, a nie tam, bo tam już jest. W końcu ludzie uciekają z naszego miasta właśnie do Wrocławia. Jedną z przyczyn jest na pewno brak dostępu do niektórych bezpłatnych usług medycznych w Jeleniej Górze, które są na pewno dostępne we Wrocławiu.
~do wyżej 18-09-2013 22:47
@*.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*): Człowieku, jaki ty jesteś tępy i namolny. Połowa wpisów w tej dyskusji to śmietnik, jaki ty sam jeden zrobiłeś. Wejdź sobie na portal Urzędy Marszałkowskiego, poczytaj o tym projekcie i nie zadawaj głupich pytań. Bardzo łatwo jest obarczać winą za swoją ignorancję innych, trudniej samemu poszukać informacji. Od rana jęczysz na tym forum, a gdybyś wykazał odrobinę inicjatywy i inteligencji, spokojnie byś do tego czasu sam się wszystkiego dowiedział. Co do zbliżającej się kampanii wyborczej to też wszystko to byłoby dla ciebie oczywiste gdybyś trochę poczytał wrocławskie bądź ogólnie regionalne portale. A nawet wystarczyłoby trochę umiejętności logicznego myślenia, z czym jak widać u ciebie ciężko. Nie dziwię się, że "zorientowany" nie chce karmić trolla.
~Schengen 19-09-2013 0:20
~hmmek ! czym trzeba zatruć organizm by tak zabbbbbbełkotać ? Rzuty na taśmę przed wyborami samorządowymi też mnie bawią. Ale (pewnie w tym momencie zrobię krzywdę Człowiekowi) jedynym, który faktycznie robi i naprawia jest "platformers" zarządzający ZGL-em. Może nie do końca popularne w oczach cwaniaczków i naciągaczy decyzje i nie wszystko co przez lata przygniło, ale są konkrety i konsekwencja w działaniu. III liga platformy daje radę w przeciwieństwie do orłów od stadionów, projektów za 66 milionów, .... Może wystarczy pompowania kasy w nieodwiedzane muzea i oszczędzanie na odwiedzanych domach kultury. W Pana Zawiłę zwątpiłem gdy powołał Panią Zofię (co to wyżej poszła). Osobiście lubię bo dusza człowiek, ale szkoda było czasu co przez palce przeleciał... A Pan Hubert i tak długo....
~Schengen 19-09-2013 0:33
Z jednej strony całym sercem jestem za Dutkiewiczem. Z drugiej strony wiem, że taki GOSPODARZ Wrocławia sprawi, że z Jeleniej Góry uciekną nawet głodne myszy... Och gdyby taki Dutkiewicz dla Jeleniej Góry.... coby miasto (za przeproszeniem - kurialne) Legnica nie miała forów. By pseudo pogórniczoubogi zachlany frustracją Wałbrzych nie marnował szans strefoekonomicznych. Może wtedy nie tylko paraprzemysł i paratermy, ale faktycznie turystyka i dopiero na zachęcie dla przeciążonych Warszawką Tatr wydawaqć kasę na pojedyńcze muzea, nadrozwinięte ilościowo biblioteki w których nie ma książek ale są przerwy wakacyjne....
~ 19-09-2013 7:01
do 18-09-2013 22:47 | ~do wyżej | - gdyby na portalu marszałkowskim była odpowiedź na pytanie czy jakiekolwiek inne województwo już ma taki portal, to byś mi po prostu podał link do niego. Nie interesują mnie za bardzo rozgrywki przedwyborcze lecz link to podobnego już istniejącego portalu. Jeśli go znasz, to po prostu podaj ten link, a nie obrażaj ludzi nazywając hejterami.
~ 19-09-2013 18:05
Jeśli nie potrafisz znaleźć linka do portalu urzędu marszałkowskiego, to musisz być naprawdę życiową sierotą. Mi zajęło to 20 sekund. Co do Dutkiewicza, to jak ktoś myśli, że byłby on dobrym prezydentem, to chyba nie zna działalności Dutkiewicza i tego, co się dzieje we Wrocławiu. Proponowałbym poczytać regionalne fora - doskonale odzwierciedlają, co sądzą o nim mieszkańcy. Niech Dutkiewicz lepiej siedzi we Wrocławiu i się z niego nawet na metr nie wychyla. Chroń Panie Boże inne miasta przed takimi prezydentami!
~ 19-09-2013 19:03
DOLNOŚLĄZAK. Zamiast aglomeracji jeleniogórskiej, przywrócić województwo jeleniogórskie. To nie jest propozycja powrotu do PRL-u. To stworzenie możliwości właściwego gospodarowania pieniędzmi i ukierunkowanie wydatków na cele, które są zdefiniowane przez społeczność mikroregionu. 4 dolnośląskie województwa doskonale funkcjonowały. Taki podział administracyjny kraju zdał egzamin. Makroregion - Dolny Śląsk - na tym nie ucierpi. Przeciwnie - umocni się.
~ 19-09-2013 19:09
Cd. z 18:03. Warto przypomnieć, że województwo jeleniogórskie zlikwidowano w 1997 roku za rządów Akcji Wyborczej Solidarność, w którym Porozumienie Centrum J.Kaczyńskiego było partią dominującą. DOLNOŚLĄZAK.
~ 19-09-2013 21:28
@ 19-09-2013 18:05 | ~ | - Dziecko drogie, portal marszałkowski dolnego śląska jest bardzo łatwo znaleźć, tylko problem w tym, że na tym portalu nie ma linka to portalu innego województwa, które posiadałoby taki superportal, jaki będzie miało województwo dolnośląskie za cenę 66 mln. Nie rozumiesz słowa pisanego. Nie chodziło o znalezienie portalu NASZEGO WOJEWÓDZTWA lecz platformy informacyjnej dotyczącej INNEGO WOJEWÓDZTWA, JUŻ ISTNIEJĄCEJ, aby można było zobaczyć inny portal informacyjny (czyli tę platformę), jaki ma dopiero powstać dla województwa dolnośląskiego. Patrz na tytuł artykułu - "portal dla Dolnego Śląska za 66 milionów", który ma dopiero powstać, a nie istniejący portal, który można wygooglować w parę sekund. Chodziło o portal taki jak W TYTULE, ale DLA INNEGO WOJEWÓDZTWA.
~ 19-09-2013 21:32
@ 19-09-2013 18:05 | ~ | - Mam nadzieję, że w końcu zrozumiałeś. I jeszcze jedno, moje poprzednie komenty nie są "od samego rana" lecz dopiero od 19:50, napisane Z BRAKU ORIENTACJI.
~ 19-09-2013 21:42
Dolnoślązak ma rację, od nowego podziału administracyjnego dokonanego przez administrację premiera Buzka, pieniądze przeznaczone dla byłego województwa jeleniogórskiego zostały przesunięte do Wrocławia, przez co Jelenia Góra bardzo podupadła. Te 66 mln również będzie właściwie dla Wrocławia, bo to wielka aglomeracja miejska, więc na platformie cyfrowej Dolnego Śląska NAJWIĘCEJ INFORMACJI BĘDZIE DOTYCZYŁO STOLICY WOJEWÓDZTWA. Zatem Jelenia Góra będzie miała z tego bardzo niewiele. Nie chodziło mi zatem o jakieś rozgrywki między partiami lecz o dofinansowanie Jeleniej Góry w celu zakupu urządzeń dla szpitali na naszym terenie. Tylko tyle. Nie chodzi o to, aby takiego portalu nie było, jedynie o to, że ta kwota jest strasznie wysoka, znacznie za wysoka, a w naszych szpitalach brakuje sprzętu.
~ 19-09-2013 21:46
Interesy Jeleniej Góry są sprzeczne z interesami pana Dutkiewicza, bo on wolałby te pieniądze mieć dla Wrocławia, a nie dla Jeleniej Góry.
~ 19-09-2013 22:30
@ 19-09-2013 18:05 | ~ | Jak widzisz, Dolnoślązak od razu zorientował się, o co mi chodziło. Nie o rozgrywki pomiędzy panami z Wrocławia lecz o dobro mieszkańców Jeleniej Góry.
~do 21:28 19-09-2013 23:24
Jaki ty jesteś nierozgarnięty, dzieciaku. Nie możesz wygooglać czegoś, czego nie ma. Żadne województwo nie ma takiego portalu, to będzie nowatorski projekt w skali Polski. Nie kompromituj się więcej, zachowujesz się jak dziecko, które czegoś chce, a samo dobrze nie wie, czego.
~do 21:28 19-09-2013 23:27
A tak w ogóle bzdury piszesz, bo krytykujesz coś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Portal też nie będzie dla Dutkiewicza, bo jest tworzony przez marszałka dla województwa dolnośląskiego, a nie przez Dutkiewicza.
~ 20-09-2013 18:55
@19-09-2013 23:27 - Jeden tramwaj był niebieski, a drugi pojechał w lewo.
~do 18:55 20-09-2013 23:50
Nie trolluj. Najwyraźniej nie chodziło ci o portal, tylko o potrollowanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group