Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 7925
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nie dla fuzji szpitala z pogotowiem

Środa, 3 marca 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Ania
REGION: Nie dla fuzji szpitala z pogotowiem
Fot. .....
Radni powiatu jeleniogórskiego podczas ostatniej sesji wyrazili negatywne stanowisko w sprawie pomysłu połączenia Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze z Pogotowiem Ratunkowym i Szpitalem Wysoka Łąka w Kowarach.

O tym, że Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze należy do jednych z najbardziej zadłużonych na Dolnym Śląsku, wiedzą wszyscy. Placówka musi spłacić około 60 milionów złotych. Natomiast pogotowie ratunkowe jak i szpital Wysoka Łąka funkcjonują bez zastrzeżeń i nie mają problemów finansowych. Dlatego też połączenie wszystkich placówek poprawiłoby sytuację zadłużonej jednostki.

Pomysł ten nie podoba się jednak radnym powiatu jeleniogórskiego. – Wspólnie z pozostałymi członkami Klubu Prawa i Sprawiedliwości zaproponowaliśmy, żeby wyrazić w tej sprawie negatywne stanowisko. Pozostali radni wypowiedzieli się podobnie. Uważamy bowiem, że takie rozwiązanie jest niekorzystne dla szpitala Wysoka Łąka w Kowarach – mówi Eugeniusz Kleśta, radny powiatu jeleniogórskiego.

Nie wiadomo jeszcze, jak zakończy się ta sprawa. Będzie najprawdopodobniej rozpatrywana jeszcze w tym miesiącu przez Sejmik województwa dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1288
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group