Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7781
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie dadzą się wyrolować w interesach

Niedziela, 10 lutego 2008, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Nie dadzą się wyrolować w interesach
Fot. Agnieszka Gierus
Kilkudziesięciu uczniów gimnazjum z Kowar i Jeleniej Góry wzięło udział w wykładzie “Matematyka w ekonomii i biznesie”. Wszystko w ramach zajęć prowadzonych przez Uniwersytet Dziecięcy.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od wykładu prowadzonego przez pracowników Akademii Ekonomicznej. Po nim młodzież wzięła udział w ćwiczeniach i laboratorium.

– To pierwszy wykład w tym roku. Jesteśmy nastawieni bardzo pozytywnie. W szkole bardzo dobrze radzimy sobie z matematyką. Mamy nadzieję, że z zajęć wyciągniemy wiele interesujących wniosków i ciekawych informacji – mówią Bartosz Zado, Monika Gąsiorowska, Ela Olszewska i Maciej Makoś, uczniowie I i II klasy gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Nauczycielka matematyki, Katarzyna Gnich dodaje, że udział uczniów w wykładzie na pewno zostanie przez nią odpowiednio doceniony. – Wybrałam młodzież, które ma bardzo dobre wyniki i jest aktywna. Wszyscy przyszli chętnie, pomimo że to ostatni dzień przed feriami. Takie spotkania są bardzo potrzebne. Uczniowie nie tylko poszerzają swoją wiedzę, ale również poznają być może przyszłą uczelnię – mówi.

– Chcieliśmy pokazać, jak ważna jest matematyka, z którą mamy do czynienia na co dzień – wyjaśnia Jakub May z AE. – Podczas laboratorium rozwiązywaliśmy zadania na proste procenty, kapitalizować odsetki i oprocentowanie kredytów, liczyć efektywne oprocentowanie lokat. W ten sposób młodzi studenci poznają, jakie są rzeczywiste oprocentowania w bankach i będą wiedzieli, jak np. nie dać się oszukać reklamie – podkreśla Jakub May.

Koordynatorzy projektu cieszą się, że uczniowie tak licznie w nim uczestniczą. – Ideą jego powstania jest rozwijanie zainteresowań od najmłodszych lat. Poza tym wychodzimy z założenia, że wiedzą należy się dzielić – mówi Justyna Gwiaździńska.

Dr Beata Bal-Domańska wyjaśniała uczniom, w jaki sposób wykorzystuje się na co dzień podstawy statystyki. – Razem obliczamy wskaźnik komputeryzacji szkół w powiatach, tzn. dostępność komputera w szkołach w przeliczeniu na jednego ucznia – dodaje B. Bal-Domańska.

Organizatorzy dodają, że dzięki spotkaniu młodzież zapozna się również z większością form zajęć prowadzonych w Akademii Ekonomicznej, takich jak wykład, ćwiczenia i laboratorium.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group