Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 1897
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Nie chcą zniewolonego Internetu. Dziś protest w Rynku

Środa, 25 stycznia 2012, 8:06
Aktualizacja: Czwartek, 26 stycznia 2012, 8:07
Autor: Es
JELENIA GÓRA KRAJ: Nie chcą zniewolonego Internetu. Dziś protest w Rynku
Fot. dtp
Nie dla ACTA w Polsce. Nie dla ACTA w Jeleniej Górze! – apelują organizatorzy zapowiedzianego na dziś protestu przeciwko podpisaniu przez rząd RP kontrowersyjnej umowy międzynarodowej mocno ograniczającej swobodę w Internecie.

O protestach w związku z ACTA od początku tygodnia huczy cała Polska. Blokowanie oficjalnych stron internetowych, dyskusje, wyrazy potępienia, ale też i poparcia. Wszystko tyczy kontrowersyjnej umowy międzynarodowej dotyczącej „walki z naruszeniem własności intelektualnej”. Przeciwnicy porozumienia obawiają się restrykcji i zagrożeń ze strony władzy pod pretekstem chronienia interesów grup korporacyjnych.

- ACTA tyczy bardziej prawa handlowego i ochrony podmiotów handlujących prawami twórcy niż bezpośredniej ochrony praw i pieniędzy samego twórcy – ocenił na łamach portalu Fronda.pl Paweł Kukiz, przeciwny porozumieniu lider zespołu „Piersi”. Tymczasem Zbigniew Hołdys poparł ACTA, co spotkało się z lawiną krytyki nie tylko ze strony internautów.

Swoje zdanie na temat ACTA zamierzają dziś wyrazić jeleniogórzanie, którzy – jak poinformowano na Facebook.pl – po godz. 18 na placu Ratuszowym chcą powiedzieć „stop” zamiarowi podpisania przez rząd RP porozumienia ACTA. O udział w proteście zachęcają na specjalnie utworzonym wątku dostępnym na popularnym portalu społecznościowym.

- ACTA nie zajmuję żadnego oficjalnego stanowiska, nie jestem osobą do tego upoważnioną,ani nie posiadam kompetencji aby oficjalnie wypowiadać się w tej sprawie - pisze na swoim facebookowym koncie prezydent Marcin Zawiła.

RELACJA Z WYDARZENIA JUTRO (CZWARTEK)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (135) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group