Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 6432
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie bójcie się myszy! Bez strachu przed innością

Czwartek, 26 lutego 2009, 12:43
Aktualizacja: Piątek, 27 lutego 2009, 8:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nie bójcie się myszy! Bez strachu przed innością
Fot. TEJO
Choć najnowsza premiera Zdrojowego Teatru Animacji jest adresowana głównie dla dzieci, spektakl koniecznie powinni obejrzeć także dorośli. Znajdą w nim mądre przesłanie o zwalczaniu uprzedzeń, przyjaźni, szacunku i receptę na samotność.

„Ach, ta Mysia” na podstawie prozy Jefima Czepowickiego to opowieść o osamotnionej gospodyni Marynie (żywiołowa Dorota Bąblińska-Korczycka), która – panicznie bojąc się myszy (Katarzyna Morawska – jako Mysia) – wynajduje kota (Sylwester Kuper pokazujący pazury jako Kiciuś), aby upolować gryzonia.

Kocur okazuje się jednak leniwym fajtłapą i polowanie na mysz, która okazuje wszystkim życzliwość, kończy się kompletnym fiaskiem. W myśl porzekadła „zgoda buduje, niezgoda rujnuje” bohaterowie dogadują się i – mimo dzielących ich różnic (jak kot może polubić mysz, a człowiek – nie bać się gryzoni?) – zawierają przyjaźń. To budująca lekcja dotycząca łamania stereotypów, które każą nam widzieć w drugim człowieku wroga. To sposób na zwyciężenie uprzedzeń, tak często będących powodem konfliktów między ludźmi.

Akcja wartka, przeplatana piosenkami i muzyką Mirosława Gordona. Skromna, acz intrygująca scenografia Jacka Zagajewskiego, reżyseria i choreografia Czesława Sieńki sprawiają, że młody widz na pewno się na spektaklu nie zanudzi. A i starszy wyciągnie z niego lekcję i zarazi się promieniującym z przedstawienia optymizmem.

Po dzisiejszym pokazie przedpremierowym widownia, na której zasiadły dzieci z Ptaszkowa pod Kamienną Górą, nagrodziła aktorów zasłużonymi oklaskami.

Premiera sztuki „Ach ta Mysia” odbędzie się w niedzielę, 1 marca, o godz. 17 w Zdrojowym Teatrze Animacji. Obecność obowiązkowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
58
Tak
60%
Nie
40%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
Rozmowy Jelonki
Można posadzić własne drzewo
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
 
Polityka
Zmiana u steru władzy w Podgórzynie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group