Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 6102
Zalogowanych: 25
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie będzie ronda na tej krzyżówce

Wtorek, 30 stycznia 2018, 8:25
Aktualizacja: Środa, 31 stycznia 2018, 5:54
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Nie będzie ronda na tej krzyżówce
Fot. Paweł Guszała
W listopadzie zeszłego roku informowaliśmy o planach stworzenia kolejnego ronda w Jeleniej Górze. Miało powstać na skrzyżowaniu ulicy Sudeckiej z Aleją Wojska Polskiego. Od tamtego czasu trwały prace, które miały dać odpowiedź, czy tego typu rozwiązanie jest tam możliwe. Analizy są jednoznaczne – rondo w tym miejscu nie ma racji bytu.

Od pewnego czasu w Jeleniej Górze prowadzone są działania mające na celu likwidację kolejnych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Zastąpić je mają ronda, czyli skrzyżowania o ruchu okrężnym. Taką zmianę wprowadzono już na krzyżówce ulic Różyckiego z Ogińskiego i w tym miejscu zdaniem władz miejskich oraz zarządu dróg pomysł się sprawdza. Dlatego zaczęto się zastanawiać, gdzie jeszcze można w taki sposób poprawić organizację ruchu. Pod lupę wzięto jedno z większych skrzyżowań w Jeleniej Górze: Sudeckiej z Aleją Wojska Polskiego.

- Dokonaliśmy pomiarów ruchu przy pomocy specjalnych urządzeń, włącznie z ruchem pieszych na tym skrzyżowaniu. Dane dały nam jednoznaczną odpowiedź: w tym miejscu rondo nie sprawdziłoby się. Jeżeli wprowadzilibyśmy ruch okrężny mogłoby się dosyć szybko zakleszczyć poprzez zbyt duże natężenie pojazdów – mówi Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Nadal trwają prace nad stworzeniem dwóch, kolejnych rond w naszym mieście. Jedno miałoby powstać na skrzyżowaniu ulic Wincentego Pola, Drzymały ze Złotniczą, a drugie kilkaset metrów dalej na styku Złotniczej, Świętojańskiej, Traktorowej i Powstańców Śląskich. - Tam jest dosyć sporo miejsca co ułatwia wdrożenie tego typu rozwiązania. Z pewnością rondo w jednym i drugim przypadku uspokoi i upłynni ruch – zapewnia N. Łukaniuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
907
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group