Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2431
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie będzie handlowych molochów

Niedziela, 27 lipca 2008, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Angela/ Tejo
JELENIA GÓRA: Nie będzie handlowych molochów
Czy cieplicka Biedronka nasyci handlowy rynek w uzdrowiskowej części miasta?
Fot. TEJO
Mimo liberalizacji ustawy, która zezwala na łatwiejsze budowanie wielkich sklepów, w mieście nie powstaną nowe hipermarkety.

Od sierpnia rozpocznie się jedynie budowa Fokus Parku na ulicy Kilińskiego oraz galerii na ulicy Jasnej. – Nie uważam, żeby spowodowało to zagrożenie dla małych przedsiębiorców. Da jedynie stabilizację cenową. Duże sklepy i galerie to zupełnie inny rodzaj proponowanych usług, niż te, jakie oferują małe butiki odzieżowe czy sklepy spożywcze – powiedział nam Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Jak pokazuje przykład innych miast, wokół galerii funkcjonuje przecież wielu małych przedsiębiorców, którzy doskonale dają sobie radę, i jak sądzę, że tak będzie również u nas – dodał wiceszef Jeleniej Góry.

Handlowych molochów nie będzie, ale powstanie większych sklepów samoobsługowych nie jest wykluczone. W Cieplicach przy ulicy Wolności trwają prace przy budowie kolejnego pawilonu handlowego „Biedronka”. Oprócz wspomnianych dwóch galerii, w Jeleniej Górze planowane są także dwie inne lokalizacje tego typu placówek: przy Podwalu (dzisiejszy Komfort) oraz na osiedlu Zabobrze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group