Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7301
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie będzie banku, będzie cukiernia

Wtorek, 25 listopada 2008, 16:59
Aktualizacja: 17:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nie będzie banku, będzie cukiernia
Fot. TEJO
Produkty jednej z bardziej znanych firm cukierniczych będzie można już od początku grudnia kupować w narożnym sklepiku przy ul. 1 Maja i Pocztowej.

Sklepik znany ze skandalicznego potraktowania starych mebli i wystroju przez nowych właścicieli (tylko interwencja konserwatora zabytków uratowała je przed zniszczeniem) – wbrew wcześniejszym przewidywaniom – nie zmienił branży. Nie będzie tu – jak zapowiadano – banku, ale jedna z cukierni firmowych wytwórni słodyczy Wawel. – To czternasta taka placówka w Polsce – informuje Katarzyna Rębacz, przedstawiciela Wawelu.

W ciepłych porach roku przed cukiernią zostanie urządzony ogródek gastronomiczny, gdzie będzie można napić się kawy i herbaty. Pozostaje mieć nadzieję, że uda się ucywilizować ten zakątek. Często bowiem ławki okupowane są tam przez ludzi z marginesu, którzy nie wylewają za kołnierz.

Lokal jest jednym z najstarszych zachowanych sklepów w Jeleniej Górze. Urządzono go na parterze gmachu dawnej poczty cesarskiej. Za niemieckich czasów był tam sklep z artykułami kolonialnymi. Do dziś wskazują na to elementy zdobnicze, które ocalały przed zniszczeniem. Przedstawiają statki i Murzynów. To pamiątka po czasach, kiedy Niemcy szczycili się swoimi podbojami kolonialnymi. Dziś jeleniogórzanie pamiętają działający tam bar bistro, drink bar Bingo, a ostatnio – cukiernię Bombonierka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group