Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6166
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie bądźmy obojętni na bezdomnych na mrozie

Czwartek, 4 grudnia 2014, 8:04
Aktualizacja: 8:07
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nie bądźmy obojętni na bezdomnych na mrozie
Fot. Archiwum Jelonki.com
Jeleniogórscy strażnicy miejscy rozpoczęli akcję „Zima” i kolejny raz apelują do mieszkańców o zgłaszanie miejsc, gdzie przebywają osoby bezdomne. Niskie temperatury mogą się dla nich okazać zabójcze. Ciepły kąt znajdą oni w nowej ogrzewalni przy ul. Wolności oraz w Schronisku dla Bezdomnych przy ul. Grunwaldzkiej. Jednak warunkiem skorzystanie z tej formy pomocy jest trzeźwość.

Straż miejska apeluje, by mieszkańcy zgłaszali miejsca pobytu osób bezdomnych, w tym: pustostany, altanki działkowe, piwnice, śmietniki i zsypy, a także miejsca, w których pod „gołym niebem” śpią bądź błąkają się osoby bezdomne lub nietrzeźwe. Strażnicy reagują na każde takie zgłoszenie.

- W ostatnich dniach interweniowaliśmy w sprawie osób bezdomnych, które spały po alkoholowej libacji przy mostku przy ul. Kasprowicza w Jeleniej Górze – informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Sporo zgłoszeń mieliśmy również od mieszkańców bloków z całego miasta. Osoby bezdomne często wybierają sobie wielorodzinne budynki na miejsce noclegu i śpią na klatkach schodowych, ale też pozostawiają po sobie straszny nieporządek, dlatego mieszkańcy żądają ich usunięcia. Ogromna pomocą w tegorocznej akcji „Zima” jest nowa ogrzewalnia, która powstała przy ul. Wolności. Tam możemy odwieźć osoby, które mają do 0,5 promila alkoholu – dodaje rzecznik straży.

Kierownik ds. projektów Towarzystwa im. św. Brata Alberta w Jeleniej Górze Marcin Wierzchucki informuje, że są tam jeszcze wolne miejsca, w przeciwieństwie do zapełnionego już jeleniogórskiego schroniska dla osób bezdomnych. Z każdym dniem do obydwu placówek zgłaszają się jednak kolejni bezdomni. Osoby pijane w sytuacji zagrożenia są odwożone na tzw. „policyjny dołek”.

Jak co roku zimą w schronisku potrzebne są ubrania i obuwie. Niezbędne są też materace, środki czystości czy żywność. – Dlatego apelujemy do mieszkańców o wsparcie naszych placówek, bo potrzebne jest tu niemal wszystko – dodaje Marcin Wierzchucki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group