Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5567
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie bądźmy obojętni na bezdomnych

Wiadomości: Region
Środa, 2 listopada 2016, 7:22
Autor: 112
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych. Chodzi przede wszystkim o zagrożenia, jakie niesie ze sobą okres jesienno– zimowy, a więc przede wszystkim spadki temperatur, na skutek których dochodzi do wyziębienia organizmu, co w konsekwencji może prowadzić do śmierci.

Zagrożenia te dotyczą również osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach zamkniętych, bez ogrzewania.

- W związku z tym apelujemy do mieszkańców naszego regionu, aby informowali o każdej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, na ławkach, w altankach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Pamiętajmy! Nasz telefon może uratować komuś życie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Informacje te należy zgłaszać pod numer alarmowych policji - 997 lub w najbliższej jednostce policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 2-11-2016 13:13
Niektórzy wybierają ławkę ,boksy a do Alberta nie pójdą bo trzeba być trzeźwym a jak ruszysz pijaka to można jeszcze oberwać ich sprawa sami wybierają sobie śmierć
~ 2-11-2016 17:14
Tak! Ja zadzwonię na Policję albo Straż Miejską, że ktoś leży na ławce, minutę przed ich przyjazdem ten ktoś wstanie i pójdzie a ja będę płacił za fałszywe wezwanie. Już biegnę po telefon!
~szukac? 2-11-2016 19:08
Bezdomni, którzy z własnej woli chcą być bezdomnymi, to wystarczy pomoc dorazna- noclegownia. Jeżeli ktoś nie ma domu, bo został wyeksmitowany, albo nowy prywatny wlasciciel podnosi czynsz, a lokatorzy już nie maja pieniędzy nawet na zycie, to trzeba temu zapobiec. Dac chociaż jeden pokoj i sobie wtedy poradzą. Szukanie po lawkach, to nie tedy droga. Kto wieczorem chodzi po parku?
~ 2-11-2016 19:37
są schroniska dla bezdomnych wystarczy spełnić 1 bardzo prosty warunek - nie chlać, oczywiście nie bądźmy obojętni zamykajmy korytarz i nie wpuszczajmy byle kogo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group