Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2095
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nie bądź obojętny – możesz uratować czyjeś życie

Środa, 6 stycznia 2016, 10:41
Aktualizacja: 10:42
Autor: 112
Region: Nie bądź obojętny – możesz uratować czyjeś życie
Fot. Archiwum
W związku z niskimi temperaturami jeleniogórscy policjanci realizują działania dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.

Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu rozszerzenie rozpoznania o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji. Policjanci wspólnie z innymi osobami biorącymi udział w działaniach, między innymi funkcjonariuszami Straży Miejskiej, pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolują działki i inne znane miejsca przebywania osób bezdomnych, udzielając im niezbędnej pomocy. Informują o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o miejscach, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem.

Policjanci przypominają, że każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Dlatego wzorem lat ubiegłych jeleniogórscy funkcjonariusze podejmują działania prewencyjne, zmierzające do tego, by takich przypadków było jak najmniej i aby każdy, kto potrzebuje pomocy, taką pomoc otrzymał. Na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. Najczęściej osoby te są tak pijane, że nie są w stanie iść o własnych siłach. W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji odwożą takie osoby do Ogrzewalni, która czynna jest codziennie od godziny 20.00 do 8.00 bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Jeleniogórscy funkcjonariusze apelują do wszystkich mieszkańców naszego regionu o informowanie policji (tel. 997) o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu, lub znajdującej się w podobnej sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group