Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6663
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niby prywatne, a wygląda jak niczyje

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 sierpnia 2017, 7:17
Aktualizacja: Sobota, 5 sierpnia 2017, 9:50
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W Jeleniej Górze niestety nie brakuje miejsc zniszczonych i zaniedbanych. Co gorsza, część z nich znajduje się bardzo blisko centrum, kładąc cień na wizerunek naszego miasta. Przykładem może być teren przy ulicy Kilińskiego.

Plac od dłuższego czasu służy mieszkańcom jako dziki parking. Niektórzy chętnie wykorzystują go również jako wysypisko śmieci, wyrzucając nie tylko zwykłe odpady. Można tam znaleźć stare lodówki, telewizory czy zużyte opony. Na tym problemów nie koniec. Teren przy Kilińskiego zarasta. Część krzaków wystaje poza ogrodzenie zmuszając przechodniów do schodzenia na jezdnię, a o tragedię nie jest trudno.

Teren przy ulicy Kilińskiego jest nie tylko zarośnięty i zaśmiecony ale również niebezpieczny dla zdrowia i życia mieszkańców. Z budynku położonego przy wjeździe na felerną posesje zawaliła się konstrukcja dachu. I choć belki i dachówki rozsypały się po chodniku, to na szczęście nikomu nic się nie stało. Co ciekawe, cała sytuacja miała miejsce kilka dni temu a do dzisiaj nikt nie uprzątnął gruzu z przejścia.

Sprawa jest doskonale znana Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego, który już od jakiegoś czasu próbuje skontaktować się z właścicielem posesji. - Już niejednokrotnie próbowaliśmy kontaktować się z właścicielami, ale nic to nie dało. Budynek jest nieużytkowany, w beznadziejnym stanie technicznym, ale jest zabezpieczony. Otwory są zamurowane i szczerze powiedziawszy nie za wiele możemy zrobić - mówi H. Jaśkiewicz, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Mimo to zostaliśmy zapewnieni, że jeżeli właściciel nie zostanie odnaleziony, sprawa zostanie skierowana do sądu, który może udzielić zgody inspektorom na interwencję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~jakitaki 4-08-2017 7:35
ten kto taki ładny chodnik położył, powinien o niego zadbać, nieprawdaż? :D i nie sądzę, by chodnik ten należał do właściciela wspomnianej nieruchomości. to po pierwsze. Po drugie, ten parking to świadectwo kultury mieszkańców naszego miasta, którzy syfią w każdym miejscu. To nie świadectwo jakiegoś tam nieznanego właściciela, toć nie on wywiózł tam stare AGD, to nie on wyrzucił tam meble, a w końcu, nie on stawia tam dziesiątki samochodów ... na miejscu odnalezionego właściciela zrobiłbym myk.. znak zakaz parkowania przed wjazdem, za złamanie zakazu kara 50 zł i walić mandaty bez stresu każdemu łamiącemu zakaz. zdobyłby kasę w mig na uporządkowanie terenu po jeleniogórskich syfiarzach, ups, po "sprytnych" mieszkańcach Jeleniej Góry :D
~, 4-08-2017 8:27
o matko, kolejny artykuł, jakby przedszkolak redagował. Co was to obchodzi? Spójrzcie, w jakim stanie jest teren wkoło Waszej redakcji
~Czekajcie 4-08-2017 8:38
Niedługo PiS, pod pozorem dekoncentracji i polonizacji mediów, Zlikwiduje wszystkie niezależne stacje radiowe i telewizyjne. Będziemy mieć wreszcie jedyne słuszne wiadomości. BÓJCIE SIĘ!!!
~Gość 4-08-2017 8:50
Państwo w państwie PO i SLD i PSL za ich rzadow 20 lat ten teren stoi jak przysłowiowy stolec w d.....e i nkt nic nie moze no po prostu rece opadaja
~Gość 4-08-2017 8:51
do czekajcie z 08,38 tobie to juz chyba tylko psychoterapia pomoze ,albo co gorsze to sam guru Tusk
~x 4-08-2017 9:54
Za komuny było coś takiego jak "Akcja Posesja",zdecydowanie jeden z lepszych pomysłów tamtych czasów.Przydalo by się to dziś,bo brudasy mają za nic estetykę miasta.
~ 4-08-2017 10:46
Takich terenów w Jeleniej Górze jest sporo co niestety ma negatywny wpływ na cały obraz naszego miasta. W oczy nie rzucają się tak piękne trawniki, kwietniki czy wystrugany konik jak ten bałagan wokół nas. Podam kilka przykładów: 1. Prywatna posesja róg Morcinka i Wyczółkowskiego o której pisaliście niedawno 2. Teren przy stawie przy lu. Głowackiego od placu zabaw dla dzieci po mostek na Pijawniku w kierunku Czarnego 3. teren po ośrodku wypoczynkowym przy grodze na Dziwiszów 4. teren przy Bobrze na ul Wiejskiej Czy nikt nie może zmusić właścicieli do dbania o te tereny. W większości właściciele ( firmy bądź osoby prywatne?) pewnie z Jelenią Górą mają mało wspólnego.
~PL 4-08-2017 10:51
Najlepsi są Ci co wyrzucają pełne wory śmieci do rowów przy ulicy prawdziwi zawodowcy BRAWO
~jg77 4-08-2017 10:59
jakitaki dotknął sedna problemu tego miasta. To nie miasto jest kiepskie, tylko w dużej liczbie (niestety) mieszkańcy... Leniwi, bez zainteresowań, marudni i niskiej kulturze... Potrafią wypisywać godzinami, że nic się nie dzieje na forach, a darmowe koncerty mają nieliczną publiczność. Narzekają na brud, a śmiecą gdzie popadnie, jak tylko nikt nie widzi. Nie dbają o to co inni odczuwają na ich zachowania, ale natychmiast wszystkich innych winią uciążliwości, które im przeszkadzają... Postawa roszczeniowa na całego. Nawet nie posprzątają po sobie, czy po swoich zwierzętach. Nie stać ich na to by donieść śmieć do kosza. Niedopałki natychmiast wędrują na chodnikach. A spróbować zwrócić uwagę, to nagle się okazuje, że jest się chamem i kulturalnemu śmieciarzowi się śmie coś przekazać..
~kmam 4-08-2017 11:29
A teren wokół, zrujnowanego przez właściciela i władze miasta, budynku przy Obrońców Pokoju. Przez właściciela ... bo kupił, nie zabezpieczył przed menelami i nadal nie interesuje się tym budynkiem. Przez władze miasta, bo zapomniały zdyscyplinować właściciela.
~ 4-08-2017 12:04
Sami sprzątajcie wy brudasy z Urzędu, wy tylko potraficie ściągać z obywateli podatki i tracić na nie przemyślane decyzje tracąc miliony złotych, przykładem jest ta galeria co miała powstać na ul.Kilińskiego.
~Grześ 4-08-2017 12:20
Wy tu o bałaganie na placu po byłej odlewni żeliwa - Był zabytek jeden z najciekawszych - niema. A to jak dbamy o swoje otoczenie widać na każdym kroku. Przecież do "środka" lasu lodówki, opony, plastiki z aut,stare telewizory i muszle klozetowe same nie przyszły. Prawda? No ale są. Nikt tego nie wywozi i nie poczuwa się aby to wysprzątać. Przykłady można mnożyć. Podobno w zgodzie z prawem płyną (dzisiaj też) ścieki rzeką Łomnicą. Miała być po inwestycji w sieć i powstaniu KSWiK rzeka czystą, a jest kloaką całego podgórza. Pan prezes twierdzi że to jest ok. ale pamiętam że przed powstaniem KSWiK, kiedy przy domach były szamba, w rzece kwitło życie, były ryby i raki, a dzisiaj jest gęsta cuchnąca maź. Władza tym sposobem daje znać,że o porządek i czystość nie trzeba dbać, liczy się kasa.
~piękny lolo 4-08-2017 12:41
Dlaczego miejska straż nie usuwa śmierdzących meneli z autobusów miejskich, nie kontroluje biletów i gości wsiadających w ufajdanych ubraniach roboczych przed 7-mą rano ?autobusy nowe a pożygać się można ......
~ 4-08-2017 12:44
Zawiła Łużniak Dzika załatwili sobie pensje co miesiąc i mają nas mieszkańców teraz w dupiiie...
~@^@ 4-08-2017 12:46
Za takie ruiny, jeśli właściciel w jakimś wyznaczonym terminie się nie weźmie, nie sprząta, nie remontuje to winna być kara a po jakimś czasie wywłaszczenie. Tak zdaje się jest na Zachodzie i nie ma tam problemy z syfem.
~jan 4-08-2017 13:15
A my mamy Prezydenta ? w Jeleniej Górze ---Chyba nic nie może to niech nie bierze pensji
~HZ 4-08-2017 13:53
Takich miejsc jest w Jeleniej Górze wiele np.Przy Jana Pawła przy biedronce i myjni samochodowej śmieci walają się wokół,nie można doprosić się od Wspólnoty wybudowania boksu śmietnikowego.Jeden smród miejsce jakby nie było bardzo uczęszczane,aż wstyd.Proszę przyjść i zobaczyć tragedia.Na 9 rodzin jest tylko 2 małe pojemniki na śmieci na segregację brak ,często worki lądują obok śmietników,
~co za miasto 4-08-2017 15:46
a może jelonka.com zajmie się tematem parku w cieplicach? idąc w stronę wałów przy rzecze ledwo ją widać tak jest teren zarośnięty. to jakiś chwyt pana prezydenta peło na przyciągnięcie turystów? ha ha żenua.
~Jeleniogórzanka 4-08-2017 16:10
Nie będzie problemu jeśli mieszkańcy nie bedą się wstydzić sprzątać, zamiatać wokół swoich posesji.
~anna-maria 4-08-2017 16:50
Najwyższy czas aby ktoś raczył się zainteresować tzw."dołkiem" przy Ogińskiego/Chaszcze przewyższają ogrodzenie.Jest tam jakiś baner, że "obiekt" do sprzedaży - więc jest jakiś właściciel.Na dzień dzisiejszy w przylegających budach znaleźli schronienie okoliczni menele i zbieracze złomu, którzy "imprezując" zaśmiecają przy okazji teren spacerowy i głośno się zachowując.Więc przydało by się żeby tam zajrzała straż miejska.
~aaabbbccc 4-08-2017 18:37
Od sprzątania są służby komunalne. Dobrze, że chociaż jeden parkin jest darmowy. Ludzie przyjeżdzają autami do pracy, płacą podatki w paliwie, jadą do pracy, aby mieć za co płacić te podatki i jeszcze za parkingi mają płacić?
~666 4-08-2017 20:26
Najbrudniejsze miasto na Dolnym Śląsku!!!Niema. Niema takiego drugiego społeczeństwa malkontentów ,brudasów,leni,cwaniaków jak tubylcy przywiezieni w wagonach towarowych.
~taka p. 4-08-2017 21:54
Jelenia Dziura syf kiła i mogiła, zakała całego województwa.
~krzyk 4-08-2017 22:21
Cień na wizerunek miasta kładą jego władze
~Jel.. 5-08-2017 0:04
a te śmiecie to krasnoludki przyniosły?
~jelonkowiec 5-08-2017 2:19
Wystarczy przejechać się drogą do Gryfowa, Olszyny Lubańskiej czy Lubania. Od rana pracują robotnicy. Sprzątają, malują mosty. mostki, koszą, porządkują place. Są to pracownicy Zakładów Komunalnych. Elegancko ubrani w służbowe, dobrze oznakowane ubrania robocze, widoczni z daleka - pracują bezpiecznie. I tak codziennie, bo ci ludzie są tam zatrudnieni, więc coś robią. I w tych miastach jest czysto, porządek. Czy w Jeleniej Górze nie ma takich robotników? Bo Zakład przecież jest. A co robi ? to wie tylko Prezes i Prezydent Miasta - bo to jego służby !!!
~Z Kanady 5-08-2017 7:28
Pare dni temu na mojej ulicy spadla komus z auta duza galaz, ktos odsunal ja na chodnik. Zadzwonilem do miasta, po dwoch godzinach galezi juz nie bylo. Tak funkcjonuje panstwo.
~Bezdomny 5-08-2017 12:01
A co z kinem TURYSTA????
~lysy 5-08-2017 13:49
nalezalo by zapytac kto i w jakim celu sprzedal to stare targowisko?
~topek 5-08-2017 16:55
a co z BASENEM w SOBIESZOWIE I PLACEM NAMIOTOWYM miedzy ulica Lzienkowska a Zabia .????? SKUPISKO SMIECI I BUTELEK!!!!!
~analityk 6-08-2017 20:17
Tragicznie wyglądająca, przedstawiająca swoim wyglądem iście żałosny widok, parcela po dawnym targowisku przy ul. Kilińskiego, które "tętniło życiem" przez wiele lat, jest fenomenalną wizytówką kreatywności i przedsiębiorczości naszych kochanych włodarzy. Być może, w świetle swych dalekosiężnych wizjonerskich planów, dotyczących rozwoju centrum miasta, ktoś, gdzieś tam uznał, że jest archaiczne i nieopłacalne, i nie wpisuje się w czyjeś plany. No i trzeba było coś z tym gargulcem zrobić. Po tym co jest obecnie, widać że zostało dobrze zrobione. Niby prywatne, a wygląda jak niczyje.
~tt 10-08-2017 14:46
Jak dla mnie jest za mało zdjęć chodnika, z którego nie można skorystać. TAM JET PRZEJSCIE DLA PIESZYCH!!!!!!!!!!!!! OKROPNIE NIEBEZPIECZNE!!!!!!! auta gnają z pełną kitą od strony łuku z Osiedla Robotniczego. Nie zwalniają, zza krzaków nic nie widać!!!! Wyskakują z łuku i dopiero widzą znak. Telewizjo, któraż jesteś naprzeciw , może-nakręć reportaż. Zarząd Dróg BARDZO proszę w imieniu swoim i mojego dziecka i wszystkich osób, które są zmuszone korzystać z tego przejscia dla pieszych o odpowiednie oznakowanie, zrobienie go bezpieczniejszym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group