Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2988
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ni ma jak Lwów!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 9 maja 2010, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: TEJO
Paka Buziaka w lwowskiej inscenizacji.
Fot. TEJO
Dwa dni z muzyką kresową to gratka dla fanów kultury Lwowa i okolic. Baciarskie melodie brzmią w weekend podczas XIV Spotkań z Piosenką Lwowską i Kresową TAJ JOJ ‘2010

Wczoraj odbyły się prezentacje zespołów i solistów prezentujących piosenki związane z kulturą kresową. Jury przyznało nagrody w kategoriach: piosenka lwowska oraz folklor kresów wschodnich

Dziś o godz. 17 w sali widowiskowej JCK przy ul. Bankowej odbędzie się Koncert Galowy. W programie występ laureatów. Zaprezentuje się także utytułowany zespół wokalny Paka Buziaka z Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek”, który wczoraj z sukcesem brał udział w innej imprezie: Ogólnopolskim Festiwalu Eko-song 2010. Dziewczyny wyśpiewału pierwszą nagrodę! Gratulujemy! Na koncercie finałowym Ta Joj Paka Buziaka zaprezentuje swój „lwowski” repertuar.

Gwiazdą wieczoru będzie grupa „Sześć złotych” z Lwowa. Działa od stycznia 2007 roku. Zespół tworzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej we Lwowie. W repertuarze znajdują się piosenki lwowskie, przeboje muzyki retro, pieśni wojskowe, patriotyczne, utwory instrumentalne, kolędy i piosenki ukraińskie. Zespół nagrał trzy płyty: „To Lwów”, „Bywaj dziewczę zdrowe”, „Kolędowanie po lwowsku”. Koncertował w Polsce, na Ukrainie i na Białorusi. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali muzycznych, kresowych. Obecnie zespół przygotowuje program muzyki sakralnej, przebojów operowych i standardów jazzowych. Skład: Marek Gierczak - kierownik i solista zespołu, Lilia Otryszkina – solistka, Bożena Sokołowska – konferansjerka, Roman Dolny – akordeon, Jarosław Kondyra - gitara basowa, Jurek Nazaruk – klarnet, Jan Kulinicz – flet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

teessi 9-05-2010 9:27
Po ile bilety na ten koncert?
~paradise 9-05-2010 16:29
Te spotkania są piękne! Chociaż mały powiew kresowej, serdecznej atmosfery!
~mim 9-05-2010 22:32
Zawsze myślami wracam do Lwowa, gdy słyszę lwowskie piosenki. Moja rodzina pochodziła z kresów a ojciec studiował we Lwowie. Dzięki wspaniałym ludziom, pragnącym utrzymywać pamięć o Lwowie i kresach oraz ocalić od zapomnienia kawał polskiej historii ,czuję się w jakimś sensie Lwowiakim - tutaj w cieniu Karkonoszy.
~ 10-05-2010 16:21
Moja s.p. Babcia pochodzi z Doliny kolo Lwowa. Tak pieknie zaciagala...lza sie w oku kreci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group