Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5585
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nędza na zabobrzańskim placu zabaw

Czwartek, 5 czerwca 2008, 8:23
Aktualizacja: 9:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nędza na zabobrzańskim placu zabaw
Fot. TEJO
Zamiast równych boisk z nowym wyposażeniem, trawa po pachy, pordzewiałe bramki i zdezelowana rampa do jazdy na desce. Tak wygląda tzw. dołek przy ulicy Ogińskiego, największe miejsce rekreacji na osiedlu Zabobrze.

Teren to zmora tych mieszkańców największego osiedla w mieście, którzy marzą o placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Miejsce to należące do miasta jest ku temu idealne, ale tak zaniedbane, że marzenia zabobrzan o doprowadzeniu gruntów do porządku, są raczej nierealne.

– Boisko wygląda jak kretowisko. Pełno w nim dziur, a do tego trawa wysoka na metr – napisał do nas pan Krzysztof z ulicy Kolberga. Miejsce świetnie kamuflujące towarzystwo wielbicieli tanich nalewek, ale zupełnie nie nadające się do celów, w jakich zostało stworzone.

Kilka lat temu był tu rozgrywany turniej piłki podwórkowej. Wtedy koszono trawę, ale o remoncie płyty boiska nikt nie pomyślał. Podobnie o wymianie zardzewiałych bramek i innych elementów, które od początku założenia parku nie były odnawiane.

Czy zabobrzanie doczekają się prezentu na 900-lecie miasta w postaci „rewitalizacji” tego miejsca? Wątpić należy. Na ten cel nie przewidziano bowiem pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group