Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8989
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nauka niemieckiego poprzez zabawę jest super! – mówią dzieci z Sosnówki

Czwartek, 11 kwietnia 2013, 7:14
Aktualizacja: Piątek, 12 kwietnia 2013, 7:40
Autor: Mea
Region: Nauka niemieckiego poprzez zabawę jest super!  – mówią dzieci z Sosnówki
Fot. Mea
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sosnówce wzięli udział w projekcie Deutsch–Wagen–Tour, którego celem jest nauka języka niemieckiego poprzez zabawę. – Nauczyłam się wielu nowych słówek, a przy tym miło spędziłam czas i poznałam fajne zabawy oraz piosenki – powiedziała Angelika Jarmakowicz z SP w Sosnówce.

Projekt Deutsch-Wagen-Tour prowadzony jest od 2009 r. pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzięki nowatorskiemu podejściu, nauka języka niemieckiego i poznawanie kultury sąsiedniego państwa stają się ciekawsze i atrakcyjniejsze dla młodego człowieka.

– Są to zabawy ruchowe. Młodsze dzieci zabrałam w kolorową podróż do Niemiec. Podróżowaliśmy pociągiem, autobusem, rowerem oraz samolotem. Następnie byliśmy nad Morzem Północnym, gdzie bawiliśmy się ze specjalną chustą poznając przy tym słownictwo związane z wycieczkami oraz piosenki, czy też wiersze o morzu i wakacjach – powiedziała Małgorzata Urlich-Kornacka, lektorka projektu Deutsch-Wagen-Tour z Instytutu Goethego w Warszawie.

- Starsze dzieci przeniosłam nie tylko nad morze, ale również w Alpy, do Berlina i w inne regiony. Poprzez animację, czyli dodanie ruchu i elementów zabawowych do tradycyjnych lekcji, łatwiej i szybciej dzieci zapamiętują wiele słów. Średnio cztery razy więcej przyswajają wiedzy w takich nowatorskich formach – dodała.

Przed rozpoczęciem animacji, dzieci przedstawiły najważniejsze informacje o Niemczech, rozstrzygnięto też szkolny konkurs plastyczny. - Projekt zachęcił naszych uczniów do nauki języka niemieckiego poprzez zabawę i konkursy. Odbył się m.in. konkurs plastyczny dotyczący tego, jak dzieci odbierają Niemcy. Za piękne rysunki nagrodzono dziesięciu uczniów – powiedziała Agnieszka Stępień, nauczycielka języka niemieckiego z SP w Sosnówce.

Nowatorskie inicjatywy podwyższają poziom nauki języka niemieckiego w szkole. - Mamy świetną germanistkę, która korzysta z różnorodnych form nauczania i tym razem zgłosiła szkołę właśnie do tego projektu. Dzięki interaktywnym lekcjom uczniowie mogą pokazać swoje umiejętności lingwistyczne i poznać nowe informacje o sąsiednim kraju. Nietypowe zajęcia podwyższają poziom nauczania języka niemieckiego, który w naszej placówce jest dosyć wysoki – podkreśliła Barbara Lipińska, dyrektorka SP w Sosnówce.

W interaktywnych zajęciach wzięło udział ponad 50 uczniów z klas 1-6. – Fajna jest nauka poprzez zabawę, lubię język niemiecki i łatwiej się go uczyć, gdy można przy tym pobiegać, czy pojechać w wyobraźni do Niemiec – powiedziała Kornelia Trząsalska, uczennica SP w Sosnówce.

Warto podkreślić, że każda szkoła może wziąć udział w darmowym projekcie składając zgłoszenie pod koniec sierpnia lub na początku września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
330
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group