Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 8119
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nauczyciele aktorami – dla Marcelka

Piątek, 20 października 2017, 8:30
Aktualizacja: Sobota, 21 października 2017, 9:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nauczyciele aktorami – dla Marcelka
Fot. Przemek Kaczałko
„Nauczyciele dzieciom” to akcja, która w Szkole Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze odbywa się od wielu lat, jednak tym razem ma ona szczególny charakter. W czwartek (19.10) do placówki przy ul. Paderewskiego zaproszono jeleniogórskich przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich – a dochód ze sprzedaży cegiełek będzie przeznaczony na leczenie Marcelka.

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze postanowiło pomóc Marcelkowi Antolakowi w walce z siatkówczakiem lewego oka. Chłopiec ma zaledwie 7 lat. Od września chłopiec miał pójść do pierwszej klasy, niestety 18 lipca zdiagnozowano u niego nowotwór.

Jak wiadomo, choroba wiąże się z bardzo dużymi kosztami i chcemy finansowo pomóc rodzinie Marcelka – podkreśliła Joanna Piotrowska, nauczycielka z SP 8, która jest inicjatorką akcji „Nauczyciele dzieciom”. - Staram się zawsze znaleźć przedstawienie, które ma morał i szczęśliwe zakończenie – dodała. Aby przygotować się do spektaklu nauczyciele poświęcają prywatny czas po zajęciach lekcyjnych, ale absolutnie tego nie żałują.

Nauczyciele wystąpili w przedstawieniu pt. „Jaki to kwiat”, które opowiada o bardzo złej królewnie, która ma czarne serce, zjedzone przez złe uczucia. Na szczęście pojawia się osoba, która za pomocą czarodziejskiego kwiatu odmienia serce królewny. - Chcemy, żeby zła przygoda z chorobą skończyła się dla Marcelka tak, jak nasze przedstawienie – dodała Joanna Piotrowska. W zespole nauczycieli występuje także kierownik administracyjny, zatem cała społeczność szkolna włącza się w organizację.

Kolejną imprezą na rzecz chłopca będzie organizowany przez Integracyjne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci kiermasz ciast oraz aukcja obrazów - 27 października od godziny 7:00. Dzieła zostaną wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 8 pod kierunkiem Jolanty Kudraszew (ciasta - cena od 3zł, obrazy od 10 zł). Do akcji na rzecz Marcelka włącza się także TDP z ZST „Mechanik” oraz Szkoła Podstawowa w Siedlęcinie. 14 listopada w sali gimnastycznej zagości Klaun Rufi-Rafi – start od godziny 9:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group