Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8893
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nauczka dla narkodealerów

Poniedziałek, 15 czerwca 2009, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nauczka dla narkodealerów
Fot. .....
Dwa lata pozbawienia wolności na trzy lata w zawieszeniu i kary grzywny wymierzył Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze Roksanie M. ze Zgorzelca.

Osiem lat temu nakłoniła co najmniej sześć osób do wyjazdu do Brazylii i przewozu drogą lotniczą z tego kraju do Niemiec znacznej ilości kokainy. Orzeczenia usłyszeli również sami zwerbowani, którzy przewozili narkotyki w zamian za niemałą kwotę.

Zwerbowani przez Roksanę M. ludzie do międzynarodowego przewozu narkotyków to Henryk G. z Hanuska, Ewa B. i Maria Sz. ze Zgorzelca, którzy przywieźli z Brazylii do Niemiec nie mniej niż 12 kg kokainy wartej 960 tysięcy złotych, oraz Lesław Z. i Hipolit B. ze Zgorzelca, których w lipcu i sierpniu 2001 roku zostali zatrzymani w Lizbonie i Monachium przez miejscowe organy ścigania i mieli przy sobie około 7 kg kokainy na łączną kwotę 556 tysięcy złotych.

W czerwcu zarówno Roksana M, jak i zwerbowani usłyszeli wyroki. Marię Sz. i Ewę B. oskarżone o nielegalne posiadanie znacznej ilości narkotyków sąd skazał na dwa lata więzienia i karę grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych. Henryka G. natomiast, który odpowiadał za takie same zarzuty, skazano na 2 lata pozbawienia wolności i 2300 złotych grzywny. Kary zaliczone zostały na poczet odsiedzianych kilku miesięcy w areszcie. Wyroki są nieprawomocne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group