Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3140
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nasze Plusy w „Feniksie”

Środa, 10 marca 2010, 19:54
Aktualizacja: Piątek, 12 marca 2010, 7:51
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nasze Plusy w „Feniksie”
Nasi Laureaci z prezydentem Markiem Obrębalskim i wydawcami Jelonki.com: Wiktorem Marconim i Markiem Tkaczem
Fot. TEJO
Złota dziesiątka laureatów „Plus Roku 2009” otrzymała dziś z rąk wydawców tygodnika i portalu Jelonka.com honorowe dyplomy. Ze statuetki dla zwycięzcy ucieszył się Zbigniew Leszek, lider cyklistów i narciarzy, który ze 174 głosami wygrał pierwszą edycję naszego rankingu osobowości miasta i regionu.

Było w tym plebiscycie sporo emocji. Rozgrywaliśmy go na trzech poziomach. Każdy ma swojego laureata. Po przeliczeniu kuponów drukowanych w gazecie wygrała Alina Obidniak. Niekwestionowanym laureatem edycji internetowej został Zbigniew Leszek. Z kolei w głosach wysyłanych za pośrednictwem SMS górą okazała się Jadwiga Reder-Sadowska. Liczy się jednak suma wszystkich głosów i to z niej wynika nasza klasyfikacja (niżej).

W filmie „Wystarczy być” bohater osiąga spektakularny sukces dzięki zbiegowi okoliczności: nie robiąc nic niezwykłego. Droga do wielkości staje przed nim otwarta wskutek przypadku i losu, który korzystnie tasuje wydarzenia.
Naszym bohaterom, uczestnikom Plebiscytu PLUS ROKU 2009 – nie wystarczy samo „być”. Nie wystarczy im „zwyczajne” spełnianie obowiązków. „Robią swoje” – jak śpiewał Młynarski – z pasją daną ludziom, którymi kieruje poczucie misji i pociecha z tego, co na co dzień czynią.

Czy to urzędnicy, czy nauczyciele, czy społecznicy, czy też ludzie ze świata sztuki – wszyscy do swojego „być” dokładają jakość pozwalającą innym na czerpanie szczególnej radości i niewymiernych korzyści z owoców ich dzieła. Nie czas teraz na szczegółowe podsumowanie tego, czym zasłużyli się mieszkańcy regionu jeleniogórskiego, którzy – od wzmianki w rubryce PLUS TYGODNIA w tygodniku Jelonka – poprzez wystawienie na niełatwą próbę: test społecznego poparcia – doszli – dzięki głosom Czytelników naszego Portalu i Tygodnika do finału zabawy: złotej dziesiątki PLUSA ROKU 2009.

Gratulujemy im tego z serca. Gratulujemy pomysłowości, zapału i pasji. Życzymy niewyczerpalnego źródła energii, która pozwala wyróżnienionym, starać się uczynić ten nasz lokalny świat choć trochę lepszym!

Galę, którą prowadził Jacek Ziobro oraz niżej podpisany. Występami artystycznymi uroczystość uświetnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 z chóru Kopernikusy pod dyrekcją pani Doroty Królikowskiej, Paweł Górecki, Nikola Tabor, Dominik Szlacheda i Lucja Domańska, młodzi tancerze ze Szkoły Tańca Beata i Tomasza Taborów.

Wystąpiły także laureatki Plusa Roku: wspaniałe śpiewaczki Joanna Moryc i Anna Skóra, które – z towarzyszeniem Róży Wysockiej (wszystkie tworzą zespół „Vocalis”) – wykonały trzy utwory, w tym popularną pieśń neapolitańską „Funiculi, funiculá”. Na finał po raz drugi wystąpiła Anna Skóra w duecie z Piotrem Grosmanem, uczestnikiem plebiscytu i nauczycielem ze Szkoły Podstawowej nr 7. Zaśpiewali „Dumkę na dwa serca” z filmu „Ogniem i mieczem”.

Laureaci, którym nagrody wręczyli Wiktor Marconi i Marek Tkacz, wydawcy Jelonki, w kilku słowach dziękowali Czytelnikom za głosy. Marian Piasecki, zdobywca V miejsca, zaprosił młodych wykonawców do odwiedzenia swojego raju w miniaturze, Parku Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach. Zwycięzca Zbigniew Leszek, który wystąpił w „rytualnym” stroju dekarza, dedykował wyróżnienie wszystkim rowerzystom i swoim sympatykom. „Złotej dziesiątce” gratulował sukcesu prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. Alina Obidniak i Marcin Nowakowski nie mogli przybyć na galę. Upominki wręczymy im przy okazji. Prosili o przekazanie podziękowań tym, którzy ich własnie wybrali.

Dziękujemy Państwu za udział w naszej zabawie! Zapraszamy do kolejnej edycji PLUSA ROKU za… 10 miesięcy.

KLASYFIKACJA "ZŁOTA DZIESIĄTKA"

ZBIGNIEW LESZEK – 174
ZYGMUNT KORZENIEWSKI – 120
ALINA OBIDNIAK – 116
ANNA SKÓRA 112
MARIAN PIASECKI – 93
JADWIGA REDER-SADOWSKA – 64
MARCIN NOWAKOWSKI - 58
JOANNA MORYC – 54
MARCIN ZAWIŁA – 41
REGINA CHRZEŚCIJAŃSKA – 30

Robert Futerhendler - 27
Łukasz Duda – 22
Tadeusz Wnuk - 14
Krzysztof Bosek - 13
Jacek Grondowy – 13
Stanisław Firszt - 12
Zuzanna Dziedzic - 12
Artur Zych - 12
ks. Andrzej Bokiej – 11
Bogdan Koca - 11
Bolesław Osipik – 10
ks. Bogdan Żygadło - 10
Andrzej Więckowski – 10
Elżbieta Kotlarska - 8
Jiri Nosalek – 8
Dariusz Miliński - 8
Stanisław Dąbrowski - 8
Paweł Krzaczkowski – 8
Bogdan Nauka - 7
Jacek Musiał - 7
Pavel Herebrandt - 7
Danuta Razmysłowicz - 6
Jan Owczarek - 6
Grzegorz Rybarczyk - 6
Cezary Wiklik - 5
Agnieszka Romanowska - 5
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak - 5
Jan Koprowski - 5
Michał Kasztelan - 5
Eugeniusz Gronostaj - 5
Tadeusz Kuta - 5
Piotr Grosman - 5
Leszek Gański - 5
Małgorzata Kasztelan - 5
Adam Spólnik – 5
Jan Hanc - 4
Ryszard Nowak – 4

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
213
Tak
32%
Nie
61%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group