Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2326
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Nasz elementarz” już w rękach pierwszaków w SP7

Czwartek, 4 września 2014, 7:43
Aktualizacja: Piątek, 5 września 2014, 8:31
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Nasz elementarz” już w rękach pierwszaków w SP7
Fot. BM
Do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, podobnie jak do innych jeleniogórskich podstawówek, trafił rządowy, darmowy “Nasz elementarz” autorstwa Marii Lorek, Barbary Ochmańskiej oraz Lidii Wollman. Z nowej, bezpłatnej książki Ministerstwa Edukacji Narodowej będą w tym roku szkolnym korzystać pierwszoklasiści.

Przygotowywany na zlecenie MEN darmowy podręcznik składa się z czterech części. Podręcznik jest wieloletni. Będzie służyć trzem rocznikom pierwszoklasistów.

- Zależy nam, by czas spędzony z elementarzem był dla naszych uczniów wielką i piękną przygodą. Pierwsza część podręcznika, którą już teraz dostali uczniowie, będzie służyła przez trzy miesiące roku szkolnego: wrzesień, październik i listopad. Przez cały rok szkolny dzieci klas pierwszych będą czytały, liczyły, badały, dociekały, a książkowi bohaterowie pomogą im zrozumieć świat – mówi dyrektorka “Siódemki” Elżbieta Rybak. - Wytłumaczymy rodzicom zasady korzystania z podręczników. Muszą być oni świadomi, że książki, z których korzystają ich dzieci, będą służyć także kolejnym rocznikom.

Uczniowie klas pierwszych będą z korzystać kolejno: z pierwszej części (jesień) - przez trzy miesiące roku szkolnego, drugiej (zima) - trzy kolejne miesiące, trzeciej (wiosna) - dwa miesiące, czwartej (lato) - dwa ostatnie miesiące.

- Jest tu dużo kolorów, obrazków – opowiada zainteresowany “Naszym elementarzem” pierwszoklasista Kacper.

- W elementarzu jest sporo poleceń i pytań, które rozwijają kreatywność – wskazuje Magdalena Drobna, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. - Pojawiają się też w niej dzieci niepełnosprawne i o odmiennym kolorze skóry. To dobrze, bo w ten sposób uczymy dzieci tolerancji - dodaje.

Jak informuje MEN, polskie szkoły otrzymały także 50 zł dotacji na każdego pierwszoklasistę na zakup materiałów pomocniczych. - Ponadto w ramach dotacji celowej będzie finansowany zakup podręcznika do zajęć z języka obcego - maksymalna wysokość dotacji na ucznia wynosi 25 zł – czytamy w informacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group