Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7065
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

“Nasz elementarz” już w rękach pierwszaków w SP7

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 września 2014, 7:43
Aktualizacja: Piątek, 5 września 2014, 8:31
Autor: Manu
Fot. BM
Do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, podobnie jak do innych jeleniogórskich podstawówek, trafił rządowy, darmowy “Nasz elementarz” autorstwa Marii Lorek, Barbary Ochmańskiej oraz Lidii Wollman. Z nowej, bezpłatnej książki Ministerstwa Edukacji Narodowej będą w tym roku szkolnym korzystać pierwszoklasiści.

Przygotowywany na zlecenie MEN darmowy podręcznik składa się z czterech części. Podręcznik jest wieloletni. Będzie służyć trzem rocznikom pierwszoklasistów.

- Zależy nam, by czas spędzony z elementarzem był dla naszych uczniów wielką i piękną przygodą. Pierwsza część podręcznika, którą już teraz dostali uczniowie, będzie służyła przez trzy miesiące roku szkolnego: wrzesień, październik i listopad. Przez cały rok szkolny dzieci klas pierwszych będą czytały, liczyły, badały, dociekały, a książkowi bohaterowie pomogą im zrozumieć świat – mówi dyrektorka “Siódemki” Elżbieta Rybak. - Wytłumaczymy rodzicom zasady korzystania z podręczników. Muszą być oni świadomi, że książki, z których korzystają ich dzieci, będą służyć także kolejnym rocznikom.

Uczniowie klas pierwszych będą z korzystać kolejno: z pierwszej części (jesień) - przez trzy miesiące roku szkolnego, drugiej (zima) - trzy kolejne miesiące, trzeciej (wiosna) - dwa miesiące, czwartej (lato) - dwa ostatnie miesiące.

- Jest tu dużo kolorów, obrazków – opowiada zainteresowany “Naszym elementarzem” pierwszoklasista Kacper.

- W elementarzu jest sporo poleceń i pytań, które rozwijają kreatywność – wskazuje Magdalena Drobna, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. - Pojawiają się też w niej dzieci niepełnosprawne i o odmiennym kolorze skóry. To dobrze, bo w ten sposób uczymy dzieci tolerancji - dodaje.

Jak informuje MEN, polskie szkoły otrzymały także 50 zł dotacji na każdego pierwszoklasistę na zakup materiałów pomocniczych. - Ponadto w ramach dotacji celowej będzie finansowany zakup podręcznika do zajęć z języka obcego - maksymalna wysokość dotacji na ucznia wynosi 25 zł – czytamy w informacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~ 4-09-2014 9:23
Książka super! i fajnie, ze za darmo :-)
~ad 4-09-2014 9:49
jedyny cel wprowadzenia reformy 6 latki do szkoły-to zapewnienie nauczycielom pracy w postępującym niżu demograficznym,to polityczny interes Tuska by tak było,dla przypomnienia rodzice zebrali ponad 1 milion podpisów za zatrzymaniem tej reformy,p.Tusk,Czernow głosowali za odrzuceniem i olaniem rodziców
~rapidarespon 4-09-2014 10:28
Totalny gniot w wykonaniu POpapranej partii tuskokomuchów.
~`` 4-09-2014 10:28
Super,że podręcznik darmowy-tylko dlaczego paniom przewraca się w głowie.Demokracja demokracją,ale te dyndające koła w uszach nauczycielki to nietakt z jej strony.Dzieciaki mają się uczyć a nie oglądać rozpraszające gadżety swojej pani.To dobre na randkę a nie do szkoły,a potem wymagają...nie myślcie,że jestem moherowym beretem.Tak samo nie pasują te koła tej pani w szkole jak Tuskowi dredy.
~ 4-09-2014 10:36
chociaż w 1 sprawie rząd poszedł na rękę rodzicom i przynajmniej w klasach 1-3 ukrócił pazerność grabieżców wydawców przydałyby się jeszcze darmowe przedszkola i otwarte w szerszym zakresie godzin
~ 4-09-2014 11:19
do 10:28 To Ty nie widzisz że nauczycielka to ta starsza pani w okularach,a ta pani z kołami to mama?Wszak córka podobna do mamy :)
rymcycymcy 4-09-2014 11:37
Cytując klasyka ...to wina Tuska ! :)
~tosemjo 4-09-2014 12:15
tak potwierdzam to jako niezalezny super ekstra turbo ekspert - to wina tuska
~abstrahując 4-09-2014 13:16
Elementarz dostały wszystkie szkoły- o czym tu pisać? Ciekawe, czy rodzice tych dzieci z wizytówkami wyrazili pisemną zgodę na upublicznienie wizerunku swoich dzieci w mediach, pomijając kolczyki Pani - blogerką modową to ona raczej nie ma szans zostać
~:) 4-09-2014 14:27
Czy ukrócono pazerność wydawców? A ja tam myślę, ze to też paru kolesi i by wyrównać straty podniesiono ceny innych podręczników. To często pieniądze wyrzucone w błoto, gdyż w wielu ćwiczeniach dzieci wypełniają tylko parę stron, to samo z zeszytami, których brak karany jest ocena niedostateczną. Nauczyciele zamiast tak kurczowo trzymać się gotowców sami powinni stworzyć zestaw ćwiczeń, skserować uczniom i takie ćwiczenia wg potrzeb powinny być wykonywane przez dziecko. Zgodnie z jego tempem i ambicjami. A dziś dzieci usłyszą "Za wypełnianie do przodu ocena niedostateczna".
~ 4-09-2014 14:58
do 10:28- ale durnowaty wpis...po pierwsze to nie nauczycielka, o ktorej piszesz. A poza tym: nie kolczyki decyduja, czy nauczycielka jest dobra, tylko umiejetnosci przekazania materialu i milosc do dzieci.
~ 4-09-2014 15:59
Dziwne!!!!!!!!!! w szóstce do dnia dzisiejszego nie ma elementarza???? Dlaczego?
~ja 4-09-2014 17:26
Z zewnatrz wstretny brrrr
~Ach... 5-09-2014 2:18
Co się z wami porobiło, czytam te wpisy na forach i stwierdzam, że muszą je pisać jacyś sfrustrowani ludzie. Wiecznie niezadowoleni, przyczepią się wszystkiego, nawet kolczyk im przeszkadza i nie oszczędzą nikogo. Co wam złego zrobiły te dzieci, takimi niemądrymi wpisami zabieracie radość z ważnego dla nich dnia.
~???????????? 5-09-2014 6:30
Jeden elementarz? To dlaczego w zeszłym roku kupowałem dziecku "niezbędny" box za kupę siana składający się z kilkunastu książek, ćwiczeń i dodatków? W tym roku JEDEN elementarz wystarczy? A druga i trzecia klasa nadal buli za niepotrzebne boxy? Czy może w ty roku rodzice muszą pozostałe dokupić części???
~annaanna 5-09-2014 8:29
Trzeba być niezłym frustratem, żeby narzekać na coś co jest już od dawna w większości krajów europejskich.
~jakitaki 5-09-2014 8:36
@06:30 ... najwyraźniej widać, że da się bez zestawów za 300 czy 400 zł, tak były one przemyślnie skonstruowane, że praktycznie po zakończeniu roku szkolnego , cały taki zestaw można oddać na makulaturę. nikomu niepotrzebne wyklejanki, strony do kolorowania, uzupełnianie brakujących liter czy wyrazów... za to zeszyty 16 kartkowe prowadzone przez ucznia przez cały rok, pozostawały niewypełnione w połowie nawet... a Biznes z podręcznikami to olbrzymia kasa... Cały czas czekam na szumnie zapowiadaną rewolucję w e-nauczaniu podstawowym i gimnazjalnym.... wraz z materiałami do niego dostępnymi bezpłatnie dla wszystkich, w formie elektronicznej...
~women 5-09-2014 21:06
do @annaanna, W większości krajów europejskich nie ma "jednego elementarza", tylko są podręczniki, różniaste, do wypożyczenia od szkoły. Jeśli się książkę zniszczy lub zgubi, to trzeba coś zapłacić. Ale tak, prawie we wszystkich szkołach są one darmowe, nie tylko dla podstawówek. W Moskwie tez.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group