Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7185
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nasz chłopak w drodze na koniec świata

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 20 stycznia 2017, 9:13
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2017, 8:19
Autor: Adrian Gawryluk
Fot. Adrian Gawryluk
Zapewne niektórzy z Was natrafili na internetowego vloga na youtuba.com oraz fanpagea pod tytułem ,,Autostopem na koniec świata’”. Autorem obu pozycji jest Michał Pater – chłopak urodzony i wychowany na karkonoskich szlakach oraz cieplickich podwórkach.

Michał swoje podróże rozpoczął mając zaledwie 8 lat razem ze swoim ojcem, który w weekendy wyciągał go na wiraże po karkonoskich szlakach. Robili to zimą i w różnych warunkach, co prawdopodobnie tak zahartowało młodego Michała, czego substytutem są jego obecne dokonania. Michał zwiedził niemal cała Europę przemierzając Skandynawię, kraje zachodniej wyższej cywilizacji oraz poprzez Demoludy-kraje byłego ZSRR lub bliskoznacznie opatulone jego kołderką do serca Rosji- Jeziora Bajkał, a kończąc na Magadanie, leżącym przy Morzu Ochockim nieopodal Płw. Kamczatka. Do tej pory Rosja była nam głównie znana z telewizyjnych programów i zapewne świeciła nam nieco innym światłem niż przedstawił to nam Michał. Prowadząc swego vloga bez względu na to w jakim miejscu na Ziemi był, starał się przekazać to, co widział czysto bez zbędnej oceny, a autentyczność jego wypowiedzi jest widoczna gołym okiem.

Projekt ,,Autostopem na koniec świata’’ nie był z góry założony wręcz można by powiedzieć, że nawet nie istniał podczas pierwszych podróży, a materiały z założenia miały służyć miłym wspomnieniom przy kominku u boku ukochanej kobiety. Idea narodziła się podczas spotkania i spożywania ,,dóbr luksusowych’’ Michała ze swoim przyjacielem , a obecnym menadżerem oraz założycielem fundacji pomagającej rozwijać projekty tego typu ,,Twój brakujący element’’ Maćkiem Barańskim. Michał długo opierał się namowom swojego przyjaciela po czym doszedł do wniosku, że warto pokazać to wszystko, czego do tej pory nie mogliśmy zobaczyć w innych publikacjach i programach domowych ,,kapliczek’’ umieszczonych w plastikowych ramkach.

Podróż to przede wszystkim nauka samego siebie i wyborów tego, co dla nas najlepsze, czego Michał jest dla nas najlepszym przykładem. Michał ukazał nam też prawdę o tym, że ludność mieszkająca na wschodzie nie ma maski, którą nakłada cywilizacja. Ludzie traktują się tam z szacunkiem i jeden drugiemu pomaga, choćby przykładem tego może być, że podczas podróży za koło podbiegunowe idąc drogą w zamieci śnieżnej samochód, który przejeżdża tam bardzo rzadko nie zatrzymał się, a w Rosji zatrzymywał się niemal każdy. Michał przyznał, że perspektywa takiego doświadczania pomaga potem w życiu codziennym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 20-01-2017 12:22
Znam, oglądam. Świetny kanał pokazujący prawdziwy świat. Polecam. Do redaktora. Nie ma strony youtuba.com.
rymcycymcy 20-01-2017 14:19
Widząc tytuł pomyślałem, że cała Redakcja ma ...jednego chłopaka ! :)
~Bordel 20-01-2017 15:08
Zdaje się, że wg rozporządzenia ministra obrony narodowej z 2005 roku, zabronione jest noszenie przez osoby nieuprawnione umundurowania lub jego części. Rogatywka polowa wraz z orzełkiem jest częścią munduru! I co, panie "patrioto", w doopie to masz, co? Znak Polski Walczącej na koszulce (jak wielu idiotów wokół) a szacunku zero.
~wytłumaczycie mi? 20-01-2017 15:13
"wyciągał go na wiraże", " Robili to zimą i w różnych warunkach, co prawdopodobnie tak zahartowało młodego Michała, czego substytutem są jego obecne dokonania", "kraje zachodniej wyższej cywilizacji", "Demoludy-kraje byłego ZSRR lub bliskoznacznie opatulone jego kołderką do serca Rosji-" - kto to pisał?! Co wy jaracie?!
~Człowiek Koń 20-01-2017 16:55
Ale wy jesteście zacofani w internetach. Oglądam jego relacje już od 2 lat a wy dopiero teraz o gościu piszecie.
~Adrian Gawryluk 20-01-2017 19:28
Witam. Michał to wspaniały człowiek i nie ważne, co nosi na sobie, a co w sobie. Dlaczego dopiero teraz? Chyba dlatego, że pojawiają się odpowiedni ludzie w odpowiednim miejscu. Jeżeli chodzi samo wyrażenie tekstu, krótko odpowiem ''jaram życie''.
~molibden 20-01-2017 21:10
kurde ja też chcialbym dolaczyc do kolegi i wyruszyc w taa podroz bo juz jestem znudzony zyciem w tym naszym chorym swiecie, ciagla pogon za pieniadzem, praca, dom, rodzina, ciagly pospiech, i po co to wszystko ???
~Benek 20-01-2017 21:29
Bordel- brawo.
~pan tu nie stał 20-01-2017 23:28
Od niego więcej dowiedziałem się o Rosji niż przez całe życie. Świetnie opowiada . Polecam
~Koleś z Jeleniej 21-01-2017 3:43
molibden poczekaj do wiosny aż cieplej się zrobi i sam ssstartuj.jelonka i ich świetne wiadomości-ogłoszenia :-D
~Adrian Gawryluk 22-01-2017 22:16
molibden Michał rusza do Islandii i zabiera ludzi wejdź na jego fanpagea

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group