Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5449
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nastroje, czyli Sobieszów z czterech stron świata

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 17 marca 2017, 7:10
Aktualizacja: 7:16
Autor: MDK "Muflon"
Fot. Użyczone/MDK "Muflon"
W Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze odbył się wernisaż Marzeny Menażyk, wieloletniej mieszkanki Sobieszowa i jej dwojga dorosłych dzieci – Adrianny i Artura Menażyk pt. „NAStroje, NASTROJE, nasTROJE”.

Otwarcia wystawy dokonała Agata Turska-Makutynowicz, kuratorka tej ekspozycji, a także prowadząca Galerię „Muflon”. Agata Turska-Makutynowicz zwróciła uwagę, że jest to wystawa rodzinna, zaprosiła do podziwiania obrazów olejnych, fotografii i grafik, podkreśliła fakt, że wśród wystawianych prac przeważa tematyka lokalna. Sam Sobieszów i jego zaułki nad uroczą Wrzosówką, potokiem, który bierze swoje źródło wysoko w Karkonoszach są bowiem bohaterami obrazów Marzeny Menażyk, jak również okolice Jagniątkowa, Wysoki Kamień, Wojcieszyce, górujący nad Sobieszowem Chojnik czy Śnieżka.

O przywiązaniu do piękna natury w Kotlinie Jeleniogórskiej mówiła sama artystka, podzieliła się też radością, że jej dzieci poprzez swoje pasje jak fotografia umieją dostrzec i wyrazić w kadrze urodę oraz tajemnicę naszego regionu. Przepięknie Marzena Menażyk przybliżyła zebranym wiedzę o procesie powstawania litografii, technice wynalezionej w 1798 roku przez Aloisa Senelfelda, jej roli w rozwoju ilustracji w XIX w.; podziękowała także swoim rodzicom, dzieciom, mężowi za wspieranie i docenianie jej artystycznych wysiłków i ambicji.

Marzena Menażyk jest absolwentką cieplickiego „Norwida” oraz Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP we Wrocławiu (1988), wieloletnią instruktorką jeleniogórskich domów kultury, nauczycielką rysunku i kompozycji, miłośniczką Karkonoszy, ale także dalekich podróży. Współpracuje z grupą artystyczną PI Art. Od 15 lat mieszka w Sobieszowie.

Wystawa będzie czynna codziennie w godz. 8.00 – 20.00, potrwa do 14 kwietnia. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~michall 17-03-2017 8:25
Pod koniec lutego na lotnisku „Chopina” w Warszawie zatrzymano obywatelkę Bułgarii, która próbowała ukraść luksusowe kosmetyki o wartości 1640 złotych. Policja, owszem potwierdziła, że zatrzymano złodziejkę, ale nie chciała podać jej personaliów. Dlaczego ta informacja nie trafiła na jedynki mediów? Okazuje się, że zuchwałej kradzieży dopuściła się dyplomatka i była ambasador Bułgarii w Waszyngtonie, Elena Borysławowna Poptodorowa. Ma ona szefować warszawskiemu oddziałowi Komitetu Żydów Amerykańskich AJC, który swoje podwoje otworzy uroczystą galą 27 marca br.
~zaboberek 17-03-2017 9:18
do:| ~michall |. Chyba pomyliłeś artykuły,przecież twój wpis jest całkowicie nie na temat poruszony wyżej.
~III sort 17-03-2017 10:04
m......l to taki pisowski kundelek.
~do zaboberek 17-03-2017 10:16
to płatny troll ,wPISuje swoje bzdety taśmowo,nie warto zwracać uwagi na wytnij- wklej tego kmiota.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group