Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6206
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nastroje, czyli Sobieszów z czterech stron świata

Piątek, 17 marca 2017, 7:10
Aktualizacja: 7:16
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Nastroje, czyli Sobieszów z czterech stron świata
Fot. Użyczone/MDK "Muflon"
W Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze odbył się wernisaż Marzeny Menażyk, wieloletniej mieszkanki Sobieszowa i jej dwojga dorosłych dzieci – Adrianny i Artura Menażyk pt. „NAStroje, NASTROJE, nasTROJE”.

Otwarcia wystawy dokonała Agata Turska-Makutynowicz, kuratorka tej ekspozycji, a także prowadząca Galerię „Muflon”. Agata Turska-Makutynowicz zwróciła uwagę, że jest to wystawa rodzinna, zaprosiła do podziwiania obrazów olejnych, fotografii i grafik, podkreśliła fakt, że wśród wystawianych prac przeważa tematyka lokalna. Sam Sobieszów i jego zaułki nad uroczą Wrzosówką, potokiem, który bierze swoje źródło wysoko w Karkonoszach są bowiem bohaterami obrazów Marzeny Menażyk, jak również okolice Jagniątkowa, Wysoki Kamień, Wojcieszyce, górujący nad Sobieszowem Chojnik czy Śnieżka.

O przywiązaniu do piękna natury w Kotlinie Jeleniogórskiej mówiła sama artystka, podzieliła się też radością, że jej dzieci poprzez swoje pasje jak fotografia umieją dostrzec i wyrazić w kadrze urodę oraz tajemnicę naszego regionu. Przepięknie Marzena Menażyk przybliżyła zebranym wiedzę o procesie powstawania litografii, technice wynalezionej w 1798 roku przez Aloisa Senelfelda, jej roli w rozwoju ilustracji w XIX w.; podziękowała także swoim rodzicom, dzieciom, mężowi za wspieranie i docenianie jej artystycznych wysiłków i ambicji.

Marzena Menażyk jest absolwentką cieplickiego „Norwida” oraz Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP we Wrocławiu (1988), wieloletnią instruktorką jeleniogórskich domów kultury, nauczycielką rysunku i kompozycji, miłośniczką Karkonoszy, ale także dalekich podróży. Współpracuje z grupą artystyczną PI Art. Od 15 lat mieszka w Sobieszowie.

Wystawa będzie czynna codziennie w godz. 8.00 – 20.00, potrwa do 14 kwietnia. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group