Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10403
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: „Nasiąkanie” fotografią w Kowarach

Wtorek, 21 kwietnia 2015, 7:50
Aktualizacja: 7:57
Autor: Mea
Kowary: „Nasiąkanie” fotografią w Kowarach
Fot. Z. Piepiora
„Nasiąkanie fotografią” jest kolejną wystawą w „Gościńcu na Starówce”, którą można obecnie oglądać. Na zdjęciach Anny Burdach są kowarzanie, Kowary i region jeleniogórski.

- Na fotografiach przedstawiono m.in. widoki Gór Sokolich i Karkonoszy, kowarski Urząd Miasta z niecodziennej perspektywy, aleję księżnej Fedory von Reuss czy sportowców i hobbystów oraz paralotniarzy, piłkarzy i wędkarzy. Dopełnieniem niektórych fotografii są krótkie teksty, w których Anna Burdach celnie komentuje fotografowaną rzeczywistość – mówi Zbigniew Piepiora, uczestnik wernisażu.

Anna Burdych mieszka w Kowarach od 1959 r. i jest przewodnikiem sudeckim. Była nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 2 w Kowarach. Fotografuje od dziecka, kontynuując tradycje rodzinne.

- Moja siostra ma wykształcenie fotograficzne, zaś wujek mojej mamy miał zakład fotograficzny koło Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach. Nazywał się Andrzej Sidorowicz. W jego zakładzie były „wanny”, w których płukały się zdjęcia, dzięki czemu, obserwując to, „nasiąkałam” fotografią – mówiła Anna Burdach.

Wystawę Anny Burdach można oglądać bezpłatnie do końca lata w „Gościńcu na Starówce” przy ul. 1-go Maja 23 w Kowarach. Jest otwarta codziennie w godzinach 12-18 (a od maja do 20).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group