Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2719
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: Nasi z Niemcami na targach turystycznych w Poznaniu

Czwartek, 3 listopada 2011, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: Agrafka
REGION KRAJ: Nasi z Niemcami na targach turystycznych w Poznaniu
Fot. Organizator
Powiat jeleniogórski wspólnie z Marketing–Gesellschaft Oberlausitz–Niederschleisen mbH z Bautzen uczestniczył w Międzynarodowych Targach Turystycznych Tour Salon w Poznaniu, w ramach Porozumienia o wspólnej promocji.

To największa turystyczna impreza targowa w Polsce, na której rozpoczęto promocję turystyki aktywnej Karkonoszy i Łużyc Górnych w ramach realizowanego wspólnie Projektu „Karkonosze i Łużyce Górne - aktywnie przez cztery pory roku".

– Przedstawialiśmy atrakcje turystyczne Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. Przedstawiciele Szklarskiej Poręby zaprezentowali temat związany z organizacją pucharu świata w biegach narciarskich. Materiały promocyjne cieszyły się dużym powodzeniem. Przeprowadzono wiele rozmów zarówno z przedstawicielami branży turystycznej, jak i mieszkańcami Wielkopolski. Promocję aktywnej górskiej turystyki rowerowej wspierała Maja Włoszczowska obecna na targach – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu.

Konferencję otworzył starosta Jacek Włodyga. Zaprezentował ofertę aktywnego wypoczynku na terenie powiatu jeleniogórskiego oraz na obszarze Łużyc Górnych. Prof. Holm Grosse przedstawił koncepcję projektu realizowanego z Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschleisen mbH. Każdy z uczestników konferencji otrzymał specjalnie przygotowane materiały prasowe. Konferencja zakończona została tradycyjnym „poczęstunkiem karkonoskim”, w postaci regionalnych potraw.

– Podczas konferencji zaprezentowaliśmy również cele i wartości projektu „Karkonosze i Łużyce – aktywnie przez cztery pory roku”, dzięki któremu do czerwca 2013 r. pozyskamy z Unii Europejskiej prawie 168 tys. euro – dodał Wiesław Dzierzba.

Głównym założeniem projektu jest wylansowanie nowego produktu, którym będzie informator turystyczny z detalicznymi mapami regionu karkonoskiego i Łużyc Górnych, a wszelkimi atrakcjami turystycznymi i zabytkami. Najważniejsza jest promocja aktywnego wypoczynku na tych terenach. – Będzie to podręcznik, który umożliwi turystom ułożenie sobie pobytu urlopowego w ciekawy sposób. Ważne, aby promować miejsca nowe, żeby turyści mogli przyjeżdżać do nas i zwiedzać nieznane jeszcze trasy – powiedział, Jarosław Hajndrych, podinspektor ds. infrastruktury sportowo-technicznej i promocji gospodarczej powiatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group