Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6901
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Monte Gordo/ Portugalia: Nasi uczniowie pobiegną na mistrzostwach świata w Portugalii!

Sobota, 13 kwietnia 2013, 12:12
Aktualizacja: Niedziela, 14 kwietnia 2013, 6:13
Autor: Przemo
Monte Gordo/ Portugalia: Nasi uczniowie pobiegną na mistrzostwach świata w Portugalii!
Fot. red.
Jelenia Góra ma powody do dumy. Uczniowie popularnego "Żeroma" oraz Gimnazjum nr 1 w poniedziałek (15. kwietnia br.) wylatują do Portugalii, gdzie wezmą udział w mistrzostwach świata w biegu na orientację. Młodzi sportowcy już odnieśli ogromny sukces, ale przed nimi równie wielkie wyzwanie.

W piątek (12. kwietnia) biegacze zaprezentowali się lokalnym mediom, a w poniedziałek wylatują do hiszpańskiej Malagi, skąd udadzą się do Monte Gordo w Portugalii. Mistrzostwa Świata ISF w Biegu na Orientację odbędą się w dniach 15-21 kwietnia.

Jest to wynik zwycięstwa w mistrzostwach Polski, mamy szansę reprezentować naszą szkołę, nasze miasto i kraj w tak wielkiej rangą imprezie sportowej - powiedziała nauczycielka "Żeroma"Sylwia Żelazna.

- Zawsze do góry, zawsze wyżej - to jest dewiza naszej szkoły. Do "Żeroma" trafiają uczniowie nieprzypadkowi, to są uczniowie uzdolnieni zarówno jeżeli chodzi o wiedzę, umiejętności związane z nauką, ale też rozwijają swoje pasje m.in. sport. Mają czas, by połączyć sport z nauką. Można podziękować szkołom podstawowym, w których ćwiczyli. Podziękować można również rodzicom, którzy dali przykład swoim pociechom. Ten moment jest wyróżnieniem dla pracy całego naszego grona. Nie chcemy nic obiecywać, ale nie chcemy też zawieść. Będziemy godnie reprezentować naszą szkołę, miasto, województwo i kraj - dodał opiekun młodych sportowców Roman Zieliński.

Zawodnicy trenują na co dzień w klubie MKS Paulinum pod okiem Romualda Ożarskiego. W Portugalii ZSO nr 1 wystartuje drużynowo w kategoriach do lat 15 i do lat 17.

W Monte Gordo zobaczymy również dwoje reprezentantów Gimnazjum nr 1: Wiktorię Wierzbę oraz Macieja Lucerskiego, którzy pobiegną w rywalizacji indywidualnej. - Mój dziadek był prezesem klubu to zaczęłam biegać i tak już od siedmiu lat... Trochę denerwuję się, ale czuję się na siłach - powiedziała uczennica pierwszej klasy Gimnazjum nr 1 Wiktoria Wierzba.

Uczestnicy mistrzostw świata z jeleniogórskich szkół: Kategoria M15: Maciej Gudowski, Marcel Domagała, Kacper Antos, Ksawery Szymański, Mikołaj Kłak. Opiekun: Roman Zieliński. Kategoria M17: Kamil Suwada, Kornel Szymański, Rafał Szafrański, Amadeusz Stankiewicz. Opiekun: Sylwia Żelazna. Indywidualnie: Wktoria Wierzba, Maciej Lucerski.

Udział w zawodach na Półwyspie Iberyjskim nie byłby możliwy gdyby nie pomoc sponsorów, grona pedagogicznego, rodziców i ludzi dobrej woli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group