Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8896
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój: Nasi uczniowie na Gali Stypendystów

Piątek, 7 grudnia 2018, 10:23
Aktualizacja: Sobota, 8 grudnia 2018, 11:08
Autor: Przemek Kaczałko/ PD
Szczawno Zdrój: Nasi uczniowie na Gali Stypendystów
Fot. użyczone
Wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów – wyłonionym spośród najwybitniejszych uczniów szkół z Dolnego Śląska miało miejsce na uroczystości, która odbyła się 5 grudnia w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie – Zdroju. Wśród absolutnych prymusów i ogromnie zaangażowanych w naukę uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy odebrali tytuły i gratulacje od Dolnośląskiego Wicekuratora Oświaty, nie zabrakło młodych jeleniogórzan.

Gospodarzem uroczystości, w której udział wzięli: Marek Fedoruk Burmistrz Miasta Szczawna – Zdroju, Iwona Frankowska Wicestarosta Wałbrzyska, Paweł Domagała, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry, Sylwester Urbański Dyrektor Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa w Jeleniej Górze, dyrektorzy wydziałów oświaty innych powiatów regionu wałbrzysko – jeleniogórskiego, dyrektorzy jeleniogórskich szkół, pedagodzy, nauczyciele i rodzice wyróżnionych uczniów, było Dolnośląskie Kuratorium Oświaty, a w jego imieniu występował dolnośląski wicekurator oświaty Janusz Wrzal. Najważniejszymi uczestnikami, dla których wszyscy zebrali się w sali Teatru im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie - Zdroju byli oczywiście najlepsi z najlepszych młodych Dolnoślązaków, w tym także jeleniogórzan, w blasku fleszy uroczyście otrzymujących tytuły Stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągnąwszy w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Na Dolnym Śląsku za osiągnięcia w ubiegłym roku szkolnym stypendium otrzymało 263 uczniów - powiedział Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry.
Najlepsi z najlepszych z południowej części okręgu województwa pojawili się w środę w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Jaki jest ich profil a jednocześnie portret zbiorowy? Są znakomici - to „szóstkowicze”, ich wspólna średnia ocen wynosi 5,3. Świetne wyniki w nauce łączą z sukcesami w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych, z zaangażowaniem społecznym i działalnością charytatywną. Zdarzają się i tacy – w co trudno uwierzyć – którzy mogą pochwalić się średnią 6,0! - dodał naczelnik.
Jestem tu pośród was z ogromną przyjemnością, drodzy stypendyści, uczniowie Dolnego Śląska. Jestem pełen dumy, że właśnie tu mamy aż tylu zdolnych i utalentowanych ludzi, którzy determinacją i ciężką pracą potrafią osiągać zamierzone cele. W czasach kiedy byłem w waszym wieku ogromnym osiągnięciem ludzkości było postawienie pierwszych kroków na księżycu. Obecnie liczba tych podróży znacząco się nie zwiększyła, lecz postęp technologiczny na Ziemi – tak i to ogromnie. Szczególnie w zakresie technologii informacyjnej oraz automatyce i robotyce. W was cała nadzieja że będziecie kontynuować i rozwijać to dzieło ku poprawienia jakości życia nam wszystkim, żyjącym przede wszystkim tutaj na Ziemi. Pamiętajcie, że to wy jesteście przyszłością nie tylko naszego kraju, ale i całej Europy, której obecnie przyświeca rewolucja, gdzie ludzkość i technologia idą ramię w ramię - mówił do prymusów wicekurator Janusz Wrzal.
Wyjątkowe walory miejscowości i okolicy oraz szczególne miejsca omówił i zachwalał proponując ich zwiedzanie Burmistrz Szczawna – Zdroju Marek Fedoruk. W imieniu stypendystów zabrała głos Maja Mitura, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, laureatka XVI Olimpiady Znajomości Afryki, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Kołłątaja w Wałbrzychu.

W trakcie sympatycznego spotkania nie zabrakło także atrakcji artystycznych podkreślających uroczysty jego charakter, tj. koncertu fortepianowego oraz występów wokalnych. Jako pierwszych zaproszono do odebrania dyplomów uczniów ze średnią 6,0 i byli to: Nikola Basta - uczennica Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu oraz Karolina Jaśnikowska - uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie.

Wśród prymusów z Jeleniej Góry, którzy odebrali dyplomy Prezesa Rady Ministrów znaleźli się: Paweł
Siwak - I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, Wiktoria Siemaszko - II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida, Sandra Berej - III Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego, Anna Juszczyk - Liceum Plastyczne w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego, Wiktoria Mękal - Technikum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych
im. Stanisława Wyspiańskiego, Dominik Lisiak - Publiczne Katolickie Liceum Akademickie u św. Pankracego, Paulina Makowiec - Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, Agata Dobrowolska - Technikum w Zespole Szkół Ekonomiczno -Turystycznych, Antoni Krakowiak - Technikum w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej, Kacper Kubacki Technikum w Zespole Szkół Technicznych "MECHANIK", Aleksandra Wiktor - Technikum w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2, Maciej Owoc - Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum Nr 3.

Zaraz po nich na scenę po odbiór dyplomów zaproszeni zostali uczniowie z powiatu jeleniogórskiego i kamiennogórskiego: Katarzyna Jęczmieniak - Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema w Kowarach, Julia Modrzejewska - Liceum Ogólnokształcące w Szklarskiej Porębie, Aleksandra Pająk - Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, Łucja Skowrońska
Technikum dla Młodzieży w Karpaczu, Krzysztof Wawrzyniak - Technikum w Piechowicach, Maja Cabała - Technikum w Kamiennej Górze, Eryk Mika - Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze.

Wszystkim wymienionym – składamy najszczersze gratulacje! - dodał na zakończenie Paweł Domagała.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
124
Nigdy
24%
Rzadko
45%
Czasami
19%
Często
11%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group