Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9030
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Jelenia Góra: Nasi młodzi tancerze w Got To Dance. Głosujcie na nich!

Środa, 17 kwietnia 2013, 7:38
Aktualizacja: Czwartek, 18 kwietnia 2013, 7:56
Autor: Mea
Kraj/Jelenia Góra: Nasi młodzi tancerze w Got To Dance. Głosujcie na nich!
Fot. Archiwum Rodziców
Kornelia Andrzejczak i Mikołaj Falkowski z Akademii Tańca Frydrych zdobyli cztery zielone gwiazdki w popularnym programie tanecznym Got To Dance, który emitowany na Polsacie. – Była to dla mnie przygoda życia – mówił nam Mikołaj Falkowski.

Para młodych tancerzy przedstawiła show do tańca latynoamerykańskiego cha-cha, którą zatańczyli przy dźwiękach znanej piosenki „Sweet Like Cola” Lou Bega. Choreografię ułożyła Aldona Mela, trenerka z Akademii Tańca Frydrych.

- Cieszymy się bardzo z osiągnięć naszych podopiecznych. Razem z Piotrem Frydrychem przygotowywaliśmy Nelę i Mikiego miesiąc do występu w programie. Ułożyłam choreografię z elementami cha-chy i inscenizacji teatralnej tak, by całość tworzyło spójną historię. W przeciwieństwie do turniejów tańca latynoamerykańskiego, w takim programie można było pozwolić im na większą dowolność i wprowadzić więcej wariacji – podkreślała Aldona Mela.

Na pomysł uczestnictwa w znanym show wpadli rodzice tancerzy. – Jestem bardzo szczęśliwa, że nasze dzieci zostały tak dobrze ocenione przez jurorów. Teraz szykują się do mistrzostw Polski w tańcu latynoamerykańskim – powiedziała Monika Andrzejczak, mama Kornelii.

– Było bardzo fajnie, poznałem wielu ciekawych ludzi, w tym Michała Malitowskiego, którego zawsze bardzo lubiłem. Podczas występu nie miałem tremy, była to świetna przygoda – stwierdził Mikołaj Falkowski.
Para dostała cztery zielone gwiazdki i bardzo pozytywne komentarze od jurorów. Michał Malitowski podsumował Nelę: „Te twoje nogi to po prostu chodzą jak sprężyny", natomiast Anna Jujka pochwaliła Mikołaja: „Tańczyłeś jakby ci się buty paliły".

Nela i Miki, bo tak na tancerzy mówią znajomi, są drugimi wicemistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich w kategorii wiekowej 10-11 lat. Najlepiej ze wszystkich polskich par wypadli w jednej z największych imprez tanecznych na świecie Open Germany Stuttgart, zajmując miejsce w pierwszej sześćdziesiątce. Są też Mistrzami Polski Południowej w tańcu towarzyskim. Razem trenują od dwóch lat. Nela tańczy już od czterech lat, a Miki od dwóch.

Znajomi młodych tancerzy zachęcają do głosowania na parę przez facebooka: https://apps.facebook.com/tylko-taniec/v/51680cadae9a8174f300000c[1]

Występ:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
561
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group