Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 5303
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Narysowali i wymalowali karnawałowy czad

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 7 stycznia 2009, 18:47
Aktualizacja: 20:59
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Niezbyt fortunnym odpaleniem "racy" karnawałowej, którą trzeba było gasić butami, rozpoczął się w Galerii N… dzisiejszy wernisaż prac uczniów Liceum Plastycznego. Na zebranych „patrzyły” karnawałowe maski i twarze zniekształcone makijażem, dzieła adeptów sztuki z Cieplic.

– My już daliśmy czadu – obróciła w żart nieudaną próbę odpalenia sztucznych ogni opiekunka galerii Bogusława Bogucka. W dymie i swądzie oraz obecności licznie przybyłych uczniów i absolwentów cieplickiego Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, a także wiceprzewodniczącej rady miasta Anny Ragiel, otwarto wystawę fascynujących prac, portretów oraz impresji, które łączy wspólny mianownik: karnawał. Zgromadzonych obwieszono kolorowymi serpentynkami z papieru, a B. Bogucka wystąpiła z maską wenecką na patyku.

– To z waszym udziałem zaczynaliśmy działania Galerii N…, dlatego tym bardziej miło jest gościć wasze prace dziś – mówił Zygmunt Korzeniewski, dyrektor filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze. – Karnawał daje nam możliwość ukrycia naszej prawdziwej twarzy za maską, nieskrępowanej rozmowy z nieznajomym. Zadbajmy o to, aby nam i z nami było miło spędzić każdą chwilę nie tylko na karnawałowym balu – podkreśliła B. Bogucka.

Wernisaż umiliło muzyką trio uczniów Liceum Plastycznego serwując nieco nostalgiczną, ale z karnawałowym podtekstem wiązankę melodii na głos, gitarę i perkusję. Wprawdzie Bogusława Bogucka zapraszała zebranych do tańca, ale – poza dwiema licealistkami – nikt nie ośmielił się publicznie pójść w karnawałowe tango. Za to wszyscy chętnie oglądali dzieła przegryzając krakersy z kawiorem.

Na wystawie można obejrzeć pracę 32 uczniów i absolwentów „Plastyka”, między innymi: Małgorzaty Amarowicz, Alicji Andrys, Marty Chmieleckiej, Agnieszki Kwiatkowskiej , Marty Magiereckiej, Waldemara Krasnodębskiego, Adriana Wójtowa i Edyty Zdyb. A prace licealistów z Cieplic były prezentowane nie tylko w DODN, lecz także w domach kultury całego Dolnego Śląska, Akademii Bauwasen w Goerlitz, Galerie de l’Objet w Sammecaise blisko Paryża oraz na Targach Rzemiosła Artystycznego we Frankfurcie nad Odrą. Szkoła ściśle współpracuje z akademiami sztuk pięknych w kraju oraz biurami wystaw artystycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

kazimierzp 7-01-2009 20:43
Młodość jest piękna i masek nie potrzebuje!
rymcycymcy 7-01-2009 21:41
Dawno temu zasłaniano gęby maskami, bo anonimowość dodaje odwagi. A teraz wystarczy tylko wskoczyć na czacik i już jesteśmy hojraczki ! ;)
~oi 7-01-2009 21:42
Ci ludzie tam siedzą od lat i robią zawsze to samo.Umocowani na stołkach opierają się zmianom władzy oddając dziesięcinę aktualnym protektorom. Szkoda słów... kiedy się to skończy?
~oi 7-01-2009 21:45
Ciekawe co tam robi kierownik schroniska w godzinach swej pracy.
rymcycymcy 8-01-2009 1:02
Pewnie nikt na to nie zwraca uwagi, ale jakby ktos zwracał ..to zjadło mi się jedno C ;) ...sorki
~Obserwator II 8-01-2009 6:07
Karnawał ma swój urok nawet w maskach.Największą maską jest jednak internet.A propos to Osoby z 21:41, 21:42, 21:45. Dziękuję za kolejną ciekawą wystawę wczorajszym organizatorom, a szczególnie młodzieży z Liceum Plastycznego.
~memory 8-01-2009 12:48
Do 08-01-2009 06:07 | ~Obserwator II | Manie da się już leczyć.
~gość123 8-01-2009 21:44
do | rymcycymcy-ciekawe ze ta osoba na kazdym forum zabiera głos , na wszystkim sie zna , ciekawa osobowośc!a moze brak obiektywizmu z powodu braku własnych osiagnięć, niedowartośćiowana osoba z pogłebiajca się depresja.Uwaza ze wszystkich nalezy krytykować, bo to nie po jej myśli!!
~ehhh 8-01-2009 22:36
a mnie to już pomineli na wystawie :P ale ludzie... jak wymieniacie nazwiska wymieńcie wszystkie, a jak nie to piszcie ogólnie ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group