Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6584
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Narodowe Święto Niepodległości w „Handlówce”

Czwartek, 10 listopada 2016, 15:20
Aktualizacja: 15:31
Autor: E. Rząsa/M. Drapiej
Jelenia Góra: Narodowe Święto Niepodległości w „Handlówce”
Fot. E. Rząsa/M. Drapiej
Dzisiaj (10.11) w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Zebranych przywitała dyrektor szkoły Danuta Pawłowicz, która zwróciła uwagę na rangę święta.

Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli historii i języka polskiego. Krótką historię Polski od czasów niewoli do momentu odzyskania przez Polskę niepodległości opowiedziała Dorota Piejko. Tekst pieśni patriotycznej „Żeby Polska była Polską” przedstawiła Katarzyna Szandurska.

Podczas apelu odbyła się prezentacja kotylionów przygotowywanych przez uczniów szkoły w minionym tygodniu. Młodzież, która wykonała najładniejsze kotyliony - podobnie ja w roku minionym - otrzymała nagrody pieniężne oraz darmowe bilety do kina.

Zwieńczeniem uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Przystrojeni w kotyliony uczniowie wrócili na zajęcia, a muzyka legionowa rozbrzmiewa do ostatnich lekcji w szkole. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i jak zapewnia dyrektor Danuta Pawłowicz będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group