Czwartek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7209
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Narciarskie Zawody Regionalne na Łysej Górze

Wiadomości: Dziwiszów
Wtorek, 26 lutego 2013, 1:53
Aktualizacja: 1:54
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W sobotę 23 lutego odbyły się na Łysej Górze Zawody Regionalne SITN (slalom gigant), których organizatorem była Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap.

Celem zawodów było przeprowadzenie sprawdzianu kwalifikującego do kursu na stopień pomocnika instruktora PZN jak również umożliwienie treningu sportowego przed Mistrzostwami Polski Instruktorów PZN dla demonstratorów i pomocników instruktora PZN oraz podnoszenie kwalifikacji narciarskich kadry instruktorskiej PZN.

Zawody przeprowadzono podczas śnieżnej pogody. Padał śnieg przez cały czas trwania konkurencji przez co trasa była bardziej miękka niż zazwyczaj. Podczas kilku minionych dni śnieg padał intensywnie. Jednak nartostrady były regularnie ratrakowane i warunki są obecnie bardzo dobre. W Górach Kaczawskich jest pełnia zimy. Na zawody przyjechało ponad 40 zawodników z różnych części Polski. Slalom gigant zaliczyło z wynikiem pozytywnym 80 % ogółu startujących.

Relacja filmowa – poniżej

Szczegółowy wyniki dostępne tutaj

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~narciarz 27-02-2013 1:30
Z tego co widze po wynikach to nikt nie uzyskał lepszego czasu niz p Piotr Górnicki, ktory startował w kurtce, czapce i przejechał trasę slalomu od niechcenia. Z roku na rok słabsi ci przyszli instruktorzy...
~Michał R 27-02-2013 8:13
Narciarzu. zanim wydasz opinię pomyśl, zastanów się. A przede wszystkim przeczytaj dokładnie wyniku. Bo napisałeś nieprawdę. IW ma za zadanie zrobić czas wzorcowy. W tym przypadku czas ten wyniósł 57,06. I jednak tutaj pokonało go trzech uczestników zawodów: Stec Michał (z czasem 55,80), Cebula Dominik (54, 78), Staniec Sławomir (54,31). To tak gwoli ścisłości Panie Narciarzu! Nawiasem mówiąc nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby Pan Piotr - członek Demo-Teamu Polski, pokonał wszystkich startujących w tym dniu na Łysej Górze. I jeszcze jedno. Przydałoby się, abyś miły Narciarzu zapoznał się bliżej ze specyfiką zawodów i egzaminów na instruktora. Tu się zdaje na punkty kolego! Jak również uświadom sobie: w tym środowisku nie tylko liczy się czas i umiejętności skręcania w prawo i w lewo.
~ 28-02-2013 6:12
Nieźle wypaczone wyniki :) Już najszybszy nie jest najlepszy hi hi
~Michał R 28-02-2013 8:06
"Nieźle wypaczone wyniki :)" - zapraszam do doskonalenia się w narciarstwie, pogłębianie swojej wiedzy w tej dziedzinie. Tak praktycznej jak i teoretycznej. Nabywania umiejętności technicznych, perfekcyjnego demonstrowania ewolucji oraz prawidłowego prowadzenia lekcji. Nauki instruowania i opieki nad uczniem w górach. Podkreślam raz jeszcze. Zanim "ktoś" zacznie wypowiadać w kwestii wyników, powinien się z nimi zapoznać. Najwyraźniej Nasz Drugi "komentator" (z godz. 6.12) nie zrobił tego. Wyniki nie są wypaczone. "Ktoś" nie zadał sobie trudu ich przeczytania. A przy okazji: zapraszam Wszystkich zainteresowanych systemem szkolenia w SITN, trybem uzyskiwania stopni instruktorskich, nauczaniem narciarstwa na stronę www.sitn.pl. Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group