Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7246
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Narciarski Świeradów będzie na topie

Poniedziałek, 29 września 2008, 8:20
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Narciarski Świeradów będzie na topie
Fot. Archiwum
Najpewniej w grudniu ostatecznie ruszy świeradowska kolej gondolowa na Stóg Izerski. Długo oczekiwane przez turystów uruchomienie inwestycji to nie jedyna nowość, jak czeka gości i mieszkańców Świeradowa Zdroju.

Jak donosi dzisiejsza Polska Gazeta Wrocławska, duże pieniądze w kurorcie zainwestuje hiszpańska firma Aqa. Za 30 milionów euro wybuduje hotel oraz wyciąg kanapowy, które będą składały się na kompleks hotelowo-narciarski. Nartostrada będzie miała dwa kilometry oraz instalację dośnieżającą, która pozwoli amatorom białego szaleństwa uniezależnić się od kaprysów aury.

Dziennik informuje, że grunty pod budowę kompleksu nie zostały jeszcze sprzedane. W ten sposób miasto chce mieć wpływ na powstawanie. Trzyma w ten sposób „w szachu” inwestora, któremu – jeśli nastąpią opóźnienia – działki zostaną zabrane.

Samorządowcy Świeradowa zapowiadają, że w nadchodzącym sezonie zostaną uruchomione trzy od lat nieczynne wyciągi: Świeradowiec, Izery i Kamieniec. Dołączając do tego kolej gondolową kurort w Górach Izerskich będzie stanowił poważną konkurencję dla Karpacza i Szklarskiej Poręby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group