Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6070
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Naprawią to, co zniszczyła wielka woda

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 13 maja 2013, 6:32
Aktualizacja: Wtorek, 14 maja 2013, 11:03
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Dziury i wyrwy w jezdniach, zniszczone mostki, pobocza i przepusty – tak wyglądają ulice: Trzcińska oraz Kosynierów w Jeleniej Górze po powodzi, która przeszła w lipcu 2012 roku. Do końca września br. mają być one odbudowane. Obecnie ogłoszono przetarg na to zadanie.

Wykonawca ma być wyłoniony w przetargu do 21. maja br. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy.

Najszybciej, do końca sierpnia br., zakończy się odbudowa ulicy Kosynierów wraz z odtworzeniem poręczy mostowych. W ramach prac zostanie m.in. odbudowana nawierzchnia jezdni z mieszanek mineralno – bitumicznych, przeprowadzona regulacja studzienek dla urządzeń uzbrojenia podziemnego oraz dla zaworów wodnych i gazowych, w planach jest także odtworzenie poręczy mostowych.

Roboty przy ul. Trzcińskiej potrwają o miesiąc dłużej i będą obejmować: odbudowę muru oporowego wraz z ławą fundamentową, odbudowę nawierzchni jezdni wraz z podbudową tłuczniową, poboczy i przepustów, a także czyszczenie rowów i odtworzenie barierki ochronnej.

To jednak nie koniec popowodziowych napraw. - W ciągu najbliższych dni ogłosimy przetarg na wykonanie zasadniczej części odbudowy Maciejowej czyli mostu w ciągu drogi krajowej nr 3 oraz okolicznych mostów i jezdni zniszczonych podczas powodzi – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Mamy już całą dokumentację, w budżecie zabezpieczone na ten cel zostało 10 mln zł, ale liczymy, że po przetargu ta kwota będzie mniejsza – dodaje H. Papaj.

Nowy most w Maciejowej ma być gotowy do końca roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~18 sqandal 13-05-2013 10:23
za dwa miesiące będzie rok jak powódz była a Ci dopiero teraz papiery na to mają i ogloszą przetarg , WSTYD
~do 18sqandal 13-05-2013 10:36
a jeszcze zabawniejsze jest to że to co oni naprawią pewnie zniszczy następna letnia powódz bo od kiedy pokomunistyczne zabezp przeciwpowodziowe zaczęły się sypać (1997 i tak nieźle że 7 lat bez konserwacji to wszystko trzymało) to teraz co roku są mniejsze lub większe powodzie
~tobi 13-05-2013 10:53
Proponuje ruszyć z robotami we wrześniu jak będzie po kolejnej powodzi - szkoda dwa razy robić to samo. Ale we wrześniu się trzeba ostro sprężyć bo zaraz śniegiem sypnie.
~pino 13-05-2013 16:00
A co z drogą w Komarnie taki piękny nowy asfalt był a pod asfaltem dreny o średnicy 5 cm przez które woda tryskała jak gejzer rozrywając asfalt jak gazetę a pobocze którego oczywiście nie ma . Kto robił odbiór tej drogi powinien za to beknąć i robić ją z własnej kieszeni bo szkoda na to kasy było. A firma INKOBUD która te drenki montowała aby odsączyć drogę gdy ją robili powinni dostać nobla.
~ 13-05-2013 20:18
pino a kto ruszy pieniądze unijne???????????? TACY PARTACZE SĄ I BĘDĄ ZA PIENIĄDZE Z UNII!!!
~do pieniaczy 13-05-2013 20:40
1. Pieniądze na odbudowę infrastr. po powodzi przyznaje państwo. 2. Jeżeli obiety zostały zniszczone to trzeba wykonać na nie nowy projekt - to jeden przetarg a pózniej 2gi na odbudowy - dwie prcedury i robota a wy chcecie już, już to wojskowe są. 3. Drenaż w Komarnie był dołożony gratis to wykopu ka...lizacji w miejscu wybijających żródeł - na dużą wodę i tak nic nie poradzi. 4. Remont drogi w Koamrnie będzie w tym roku przetarg jutro 14go. 5. Nie macie pojęcia o funkcjonowaniu państwa/województwa/samorządu/miasta. za to macie komp..i wiele do namieszania o czymś czego nie rozumiecie zupełnie. Dno - nawet nie wiecie na kogo głosujecie a macie pretensje pózniej że się nie podoba.
~jeronimo 13-05-2013 20:53
a może trzeba było przemyśleć, kto ma wygrać przetarg i wszystko zorganizować? Ciekawe czy wystartuje Kółko Rolnicze Siedlecina...:)
~romi 13-05-2013 21:34
do 20:50 Walnij w stół a odezwie się ... Jakie procedury spowodowały że przy budowie wodociągów na Trzcińskiej zniszczono poniemieckie ale sprawne przepusty a drenaż zamiast do strumienia ułożono równolegle wzdłuż ulicy pewnie też grzecznościowo . Ale dla urzędasa społeczeństwo to ,,Dno" bez własnego zdania .
~chiobb 13-05-2013 22:07
Urzędasy mający pojęcie o funkcjonowaniu państwa- osobiście widziałem na własne oczy TIRY jadące po polu dzięki objazdowi mostu na drodze krajowej. To kompromitacja. nieporadność i brak inicjatywy. myślę że za komuny naprawa mostu na jedynej drodze do Wrocławia trwałaby dzień i noc non stop. Wygląda to tak państwo egzekwuje z rygorem natychmiastowej wymagalności natomiast w druga stronę to nie funkcjonuje.Pewnie dlatego jesteśmy \"MY\" (Dno)
~włodek 14-05-2013 8:44
Taka polityka i odbudowa , kojarzy mi się z zapalaniem świec na papierowym świeczniku !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group