Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5784
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Naprawią to, co zniszczyła wielka woda

Poniedziałek, 13 maja 2013, 6:32
Aktualizacja: Wtorek, 14 maja 2013, 11:03
Autor: Angela
Jelenia Góra: Naprawią to, co zniszczyła wielka woda
Fot. Archiwum
Dziury i wyrwy w jezdniach, zniszczone mostki, pobocza i przepusty – tak wyglądają ulice: Trzcińska oraz Kosynierów w Jeleniej Górze po powodzi, która przeszła w lipcu 2012 roku. Do końca września br. mają być one odbudowane. Obecnie ogłoszono przetarg na to zadanie.

Wykonawca ma być wyłoniony w przetargu do 21. maja br. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy.

Najszybciej, do końca sierpnia br., zakończy się odbudowa ulicy Kosynierów wraz z odtworzeniem poręczy mostowych. W ramach prac zostanie m.in. odbudowana nawierzchnia jezdni z mieszanek mineralno – bitumicznych, przeprowadzona regulacja studzienek dla urządzeń uzbrojenia podziemnego oraz dla zaworów wodnych i gazowych, w planach jest także odtworzenie poręczy mostowych.

Roboty przy ul. Trzcińskiej potrwają o miesiąc dłużej i będą obejmować: odbudowę muru oporowego wraz z ławą fundamentową, odbudowę nawierzchni jezdni wraz z podbudową tłuczniową, poboczy i przepustów, a także czyszczenie rowów i odtworzenie barierki ochronnej.

To jednak nie koniec popowodziowych napraw. - W ciągu najbliższych dni ogłosimy przetarg na wykonanie zasadniczej części odbudowy Maciejowej czyli mostu w ciągu drogi krajowej nr 3 oraz okolicznych mostów i jezdni zniszczonych podczas powodzi – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Mamy już całą dokumentację, w budżecie zabezpieczone na ten cel zostało 10 mln zł, ale liczymy, że po przetargu ta kwota będzie mniejsza – dodaje H. Papaj.

Nowy most w Maciejowej ma być gotowy do końca roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group