Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6590
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Napisali 45 listów w obronie praw człowieka

Poniedziałek, 15 grudnia 2014, 8:12
Aktualizacja: Czwartek, 18 grudnia 2014, 8:48
Autor: Org
Jelenia Góra: Napisali 45 listów w obronie praw człowieka
Fot. Archiwum Organizatora
Maraton Pisania Listów Amnesty International, organizowany przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze, odbył się 11. grudnia. Listy, wzywające do obrony praw człowieka, pisało 15 osób. – To nasz obywatelski obowiązek – stwierdzili wspólnie uczestnicy Maratonu.

Podczas Maratonu Pisania Listów zadaniem uczestników jest napisanie jak największej ilości listów (apeli) do władz państw, w których dochodzi do naruszania praw człowieka. W czasie tegorocznego Maratonu powstawały listy w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Uczestnicy napisali w sumie 45 listów. – Teraz te listy zostaną wysłane do adresatów, m.in. ambasad krajów, w których dochodzi do łamania praw człowieka, lub do samych tych osób – wówczas są to listy solidarnościowe – wyjaśnia Krzysztof Wojtas z działu promocji Uczelni.

W tym roku Amnesty International Polska organizuje Maraton Pisania Listów po raz 15., w ponad 400 miejscach w całej Polsce. To stworzone w naszym kraju wydarzenie urosło do największej na świecie akcji w obronie praw człowieka, podczas której w zeszłym roku podjęto 2,3 mln akcji w 143 krajach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group