Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6334
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Napadli, pobili, okradli, grozili obcięciem ucha

Wiadomości: Kamienna Góra/Jelenia Góra
Poniedziałek, 18 maja 2015, 7:49
Aktualizacja: 7:52
Autor: P–O
Fot. Archiwum
Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze skierował do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 35–letniemu Patrykowi G. oraz 38–letniemu Sylwestrowi W., którym zarzucono dokonanie rozboju z użyciem noża na osobie Grzegorza K. Do zdarzenia doszło wieczorem 20 lutego br. w Kamiennej Górze.

Sprawcy najpierw ze znajomymi pili alkohol. Około 20.00 poszli do budynku, w którym zamieszkiwał pokrzywdzony. Weszli do jego mieszkania. Patryk G. pchnął Grzegorza K. na kanapę, po czym obaj oskarżeni zaczęli bić go rękoma i kopać nogami po głowie. Po chwili oprawcy zrobili sobie przerwę w biciu na napicie się piwa. Potem grozili mężczyźnie zabójstwem twierdząc, że są mordercami, psychopatami i zrobią mu krzywdę, jeśli zgłosi sprawę policji. Zażądali od Grzegorza K. pieniędzy. Kiedy pokrzywdzony oświadczył, że ich nie ma, ponownie zaczęli go bić. Sylwester W. uderzył mężczyznę szklaną popielniczką w głowę, po czym przyłożył nóż do jego lewego ucha, grożąc że je utnie. W tym czasie Patryk G. skaleczył nożem pokrzywdzonego w szyję.

- Sprawcy przez ponad godzinę znęcali się nad swoją ofiarą. Po jego obezwładnieniu zabrali z mieszkania telewizor, dekoder i 10 złotych. Kiedy oskarżeni opuścili mieszkanie, pokrzywdzony powiadomił o tym zdarzeniu funkcjonariuszy policji, którzy zatrzymali oprawców wraz z łupem w sąsiednim budynku. Obaj przyznali się do zarzucanej im zbrodni. Także obaj byli już wielokrotnie karani, a rozboju na Grzegorzu K. dopuścili się w warunkach tzw. Recydywy. Grozi im kara od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności – informuje prokurator okręgowy Ewa Węglarowicz-Makowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 18-05-2015 8:12
Alkohol i wszystko jasne... Tyle w temacie horroru. Patrząc w wokół, dochodzę do wniosku, że jak PO, to wszystko musi być byle jakie i to rozumiem ,że tak jest. Tylko czy czy twór dzieła P-O też taki musi być ? Ciekawi mnie estyma ,jaką ma autor P-O do warunków Recydywy i dlaczego ,ona, Recydywa, jest pisana dużą literą ? Widocznie ta Recydywa musi mieć szczególne warunki, a P-O jest mężczyzną ? To imię jakiejś kobiety, czy co ? Czy to tylko jakaś zasada gramatyczna ,o której już zapomniałam ? Jeśli jest jakaś zasada gramatyczna uzasadniająca taką pisownię" w warunkach Recydywy", to proszę o jej przypomnienie.
~Le1Kiepury 18-05-2015 8:12
A jak by go zabili to gora 10. Albo po pijaku przejechac to max 5. Ludzie to maja pomysly. A ty plac czlowieku na takiego lat 15... Ale zaraz jakis nawiedzony powie ze wlasnie na to placi podatki eh...
~ 18-05-2015 12:22
k........wa , dożywocie ,
~who cares 18-05-2015 14:12
Ale to sprawa z Kamiennej Góry droga Jelonko więc po co takie njusy tu wypisujecie?Może jeszcze napiszecie o kryminlanych kronikach z Zielonej i Miedzianej Góry?
~>:o solo 18-05-2015 15:35
Ukradli telewizor, dekoder i 10 zl.... haha dobrze ze nie lodowki i psa...
~Ula 19-05-2015 11:29
Ja wiem dlaczego to zrobili. Recydywa, a czują się BEZKARNI. Bo w Polsce nie ma prawa! "Grozi im..." jest pojęciem śmiesznym jak grożenie palcem. Odsiedzą pół roku, a potem znowu będą mogli nad kimś się znęcać! Państwo bezprawia :-(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group