Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6310
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Najlepsi doradcy?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 grudnia 2006, 12:19
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Nietypowa konferencja Marka Obrębalskiego w ratuszu.

Co prawda możliwość głosowania będą miały co najmniej za 12 lat, jednak już teraz żywo interesują się niektórymi problemami miasta. To przedszkolne dzieci z „dwójki”, które w piątek odwiedziły prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego.

Najmłodsi mieszkańcy do ratusza przyszli w towarzystwie mł. insp. Grzegorza Rybarczyka ze straży miejskiej. Dzieci bardzo się niecierpliwiły na tę wizytę. Czekały na nią od wyborów.
– Rozmawiałyśmy wtedy z dziećmi, że już niebawem miastem może rządzić nowy prezydent – mówi Małgorzata Wasilewska, wychowawczyni grupy.

W ratuszu przedszkolaki pytali, między innymi, o to, jak utrzymać porządek.
M. Obrębalski szukał odpowiedzi wspólnie z dziećmi. Nawiązała się pełna dyskusja, a wśród propozycji rozwiązania problemu padły najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązania: – Trzeba pozbierać śmieci – proponował Bazyl. – I wyrzucać je do kosza – dodał Daniel.

Prezydent przygotował dla swoich nietypowych gości słodką niespodziankę oraz książki na pamiątkę. Dzieci nie pozostały dłużne. Z wychowawczyniami wręczyły Markowi Obrębalskiemu kwiaty.

Zarówno dla dzieci, jak i szefa miasta spotkanie miało wyjątkowy charakter.
– Traktuję to jako możliwość przekazania dziewczętom i chłopcom idei obowiązków świadomego jeleniogórzanina – powiedział Marek Obrębalski.

Na koniec prezydent podziękował za wizytę i przeprosił, że musi wracać do innych, równie pilnych zajęć.
Na ta wiadomość dzieci zareagowały wyjątkowo spontanicznie. Chórem krzyknęły: – Szkoda!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~jo-ja 11-12-2006 10:01
ale szopka !!!!!!!!????????
~AnGela? 11-12-2006 11:55
a mozesz wytłumaczyc bardziej" po naszemu "o co ci chodziło? "Dzieci bardzo się niecierpliwiły na tę wizytę"
~bej 11-12-2006 12:06
z radnymi nie może się dogadać to szuka porozumienia zdziećmi. Pewnie liczy, że i za 12 lat będzie prezydentem
~Agnieszka 11-12-2006 14:20
Liczy na to , ze za dwanascie lat oni nie beda wykopywac przewodow telefonicznych oraz krasc miedzianych rynien na rynku . Liczy na zrozumienie , ze Jelenia to nasze miasto , nasza wspolna odpowiedzialnosc , nasz dom .
~smerf 11-12-2006 15:44
Hehehe Te biedne dzieci jeszcze nie wiedzą, że to Gargamel jest.
~elemental 11-12-2006 18:32
no ja rozumiem ze mozna nie miec problemow na sprawne rządzenie miastem no ale bez przesady :P
~Marysia 11-12-2006 20:12
Kiedy Robcio zostanie zastępcą Prezydenta to pewnie w gabinetach w Ratuszu będzie można otworzyc grupę maluchów-PIS,średniaków-Wspólne Miasto i starszaków-PO.Póżniej Robcio będzie robił to co umie najlepiej czyli będzie zwoływał konferencje prasowe i będzie piał o nieudolności Prezydenta a wszystkim będzie mówił, że gdy tylko on zostanie wybrany to Jelenia będzie krainą powszechnej szczęśliwości:piekarze będą sprzedawac niesamowite ilosci chleba, lekarze będą miec tabuny pacjentów z Niemiec, aquaparków będziemy mieli cztery-każdy na jedną dzielnicę,ulicą 1-Maja będzie można jeżdzic pod sam sklep,wszyscy zostaną zwolnieni z podatków lokalnych,a kasa miejska będzie pełna,psy same będą po sobie sprzątac, w szkołach klasy będą liczyły po 10 osób,a jak trzeba będzie to każdy uczeń będzie miał swojego nauczyciela ,autobusów w MZK będą tysiące, każdy z konduktorem znającym minimum trzy języki obce,wyborcy Robcia w jednostkach miasta nie będą mósieli się przemęczac w pracy bo pozwalnia się szefów itp,itd. To wszystko będziemy mieli tylko należy wybrac Robcia.Póżniej zdesperowany Prezydent nawet nie będzie mógł odwołac swojego zastępcy, gdyż zniesmaczony SLD wspólnie z PIS-em i Wspólnym Miastem nie odwołają Robcia ,tak jak teraz nie można odwołac Pani Ewci Bajurny.Reasumując:albo będzie konstruktywna koalicja PO i SLD +Zofia Czernow,albo będziemy mieli przedszkole z Robciem w tle ,który będzie robił to co zawsze(czyli siał zament i ferment).PIS niech na Robcia też nie liczy ,oszukał ich raz oszuka ich po raz drugi,trzeci,czwarty itd,itp.
~Ja 11-12-2006 20:48
Fajne, gratulacje za fajny pomysl. Jak widac nie trzeba tylko grzmiec oskarzeniami, szukac GTW i stawiac browarow kibolom... niech sie przegrany uczy!
~bed bojs 11-12-2006 21:02
Miodzio, teraz jeszcze pieski, kotki i hospicjum. Jakie ksiazki dal Pan Prezydent przedszkolakom? Czyzby strategie Jeleniej Gory? A moze tak czas juz skonczyc kampanie i zabrac sie do roboty? Czy bedziemy mieli powtorke Marcinkiewicza?
~robotts robots 12-12-2006 0:05
robota cZeka. a może pan nie zamierza pracować? w radzie nie potrafią się zdecydować z kim sie dogadać, a prezydent marnuje czas...
~do Marysi 12-12-2006 7:29
Brawo Marysia! Dodam jeszcze, że po mieście będą się teraz kręcić wolontariusze WM (MW?) i będą nas przekonywać, że stan wojenny był be... Przecież oni doskonale to pamiętają, w końcu mają po dwadzieścia lat:))))
~Walenrod 12-12-2006 8:16
To żenujące...pięknie nam się zaczyna kadencja...
~Marcyś 12-12-2006 9:52
Brakowało tylko księdza dobrodzieja z kropidłem
~miss 12-12-2006 12:12
Pan Prezydent jak na razie promuje...swój wizerunek w mediach. W końcu dostał się do koryta i chce się chłopina pokazać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group