Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7223
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Najazd Świętych Mikołajów na Kowary

Wiadomości: Kowary
Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 8:10
Aktualizacja: Wtorek, 20 grudnia 2016, 8:05
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Po raz jedenasty odbył się festyn rodzinny pt. „Najazd Świętych Mikołajów na Kowary”. Akcja organizowana przez Stowarzyszenie Eurojedynka na stałe wpisała się w kalendarz kowarskich imprez, przynosząc wiele radości dzieciom. W tym roku organizatorzy przygotowali ponad 500 mikołajowych czapek wypełnionych słodyczami, które zostały wręczone dzieciom.

Zadbano także o inne atrakcje jak np. Występ Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej, występy dzieci z przedszkola „Krokodyl Schnapii” oraz z przedszkola „Pod Tęczowym Parasolem”.

Przygotowano także stoisko z grillowanymi kiełbaskami, dzieci otrzymywały je za darmo, a dorośli musieli zapłacić 5 zł. Do tego były gorące napoje, przepyszne ciasta i ciasteczka. Na straganach obok dzieci ze szkół podstawowych wystawiły na sprzedaż ozdoby choinkowe oraz stroiki świąteczne. Cały dochód pozyskany z festynu zostanie przeznaczony na bal karnawałowy dla dzieci ze szkół i przedszkoli.
Dodatkową atrakcją było losowanie specjalnych nagród, Przedstawienie „Gdzie jest Mikołaj”, pokaz sztucznych ogni i rozświetlenie choinki.

- Dzisiaj pogoda nas nie rozpieszcza, dlatego widząc te tłumy uważam, że impreza odniosła duży sukces. Jeszcze około godziny 13.00 padający deszcz stawiał pod znakiem zapytania zorganizowanie tej imprezy, ale się udało. Muszę przyznać, że takie oddolne inicjatywy jak w przypadku Stowarzyszenia Eurojedynka, którego działania powodują, że pojawia się uśmiech na twarzach najmłodszych, mają także inny wymiar, mówię o integracji naszych mieszkańców – powiedziała burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska.

Stowarzyszenie Eurojedynka ma bardzo duże doświadczenie w organizowaniu podobnych imprez, o czym powiedział Tomasz Stasiak prezes Stowarzyszenia: - Najazd Świętych Mikołajów na Kowary, to nie jedyna impreza, którą organizujemy. Na początku roku będziemy organizować bal karnawałowy dla dzieci z kowarskich szkół i przedszkoli. Jak co roku organizujemy festyn z okazji dnia Matki i Dziecka i to się odbywa w ostatnią niedzielę maja lub pierwszą niedzielę czerwca, a także we wrześniu odbędzie się kolejna cykliczna impreza, czyli „Marsz po zdrowie”.

Warto dodać, że Stowarzyszenie jest organizacją otwartą dla wszystkich chętnych osób, którym nieobojętny jest stan kowarskiej oświaty. Pomoc dzieciom w Kowarach w lepszym starcie na dalszych etapach kształcenia jest celem priorytetowym, dlatego też Eurojedynka prosi każdego mieszkańca Kowar o pomoc w rozszerzeniu działalności poprzez wstąpienie do Stowarzyszenia.
Wydarzenie pn. „Najazd Świętych Mikołajów na Kowary” współfinansowane jest ze środków Gminy Miejskiej Kowary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Bil Naden 19-12-2016 11:50
A gdzież to Pani burmistrz widziała te tłumy ??? Bo ja jakoś nie zauważyłem...Musi wzrok mi szwankuje.
~Tomasz Stasiak 19-12-2016 20:42
Gości na naszym Festynie było naprawdę dużo, polecam obejrzeć profil Stowarzyszenia Eurojedynka na FB. https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Eurojedynka-Organizacja-Po%C5%BCytku-Publicznego-KRS-0000176381-681540245209108/?fref=ts
~Tubylec 19-12-2016 22:41
Co zostało z imprezy pewnie Wrony z Kowar pożarły...
~Zdegustowany 21-12-2016 19:58
Naszej Pani burmistrz ma nie tylko kłopoty ze wzrokiem, ale także ze słuchem. Nie szłyszy albo nie chce słyszeć tego, o czym mówią mieszkańcy Kowar i nie wie, co się dzieje w podległych jej placówkach. w SP nr 3 pięcioletni uczeń zerówki został wyrzucony przez nauczyciela za drzwi. Przez nikogo nie zauważony wyszedł ze szkoły i udał się w kierunku swojego domu - czyli do Wojkowa. Doszedł aż do obwodnicy. Tam został zauważony przez załogę karetki pogotowia ratunkowego. Czy Pani burmistrz o tym wie? Czy zainteresowała się tą skandaliczną sprawą. Czy Pani burmistrz potrafi sobie wyobrazić, co by było gdyby to dziecko wpadło na pomysł udania się nad Zalew przy dawnej fabryce dywanów?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group