Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4004
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Najazd Świętych Mikołajów na Kowary

Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 8:10
Aktualizacja: Wtorek, 20 grudnia 2016, 8:05
Autor: Robert Czepielewski
Kowary: Najazd Świętych Mikołajów na Kowary
Fot. Robert Czepielewski
Po raz jedenasty odbył się festyn rodzinny pt. „Najazd Świętych Mikołajów na Kowary”. Akcja organizowana przez Stowarzyszenie Eurojedynka na stałe wpisała się w kalendarz kowarskich imprez, przynosząc wiele radości dzieciom. W tym roku organizatorzy przygotowali ponad 500 mikołajowych czapek wypełnionych słodyczami, które zostały wręczone dzieciom.

Zadbano także o inne atrakcje jak np. Występ Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej, występy dzieci z przedszkola „Krokodyl Schnapii” oraz z przedszkola „Pod Tęczowym Parasolem”.

Przygotowano także stoisko z grillowanymi kiełbaskami, dzieci otrzymywały je za darmo, a dorośli musieli zapłacić 5 zł. Do tego były gorące napoje, przepyszne ciasta i ciasteczka. Na straganach obok dzieci ze szkół podstawowych wystawiły na sprzedaż ozdoby choinkowe oraz stroiki świąteczne. Cały dochód pozyskany z festynu zostanie przeznaczony na bal karnawałowy dla dzieci ze szkół i przedszkoli.
Dodatkową atrakcją było losowanie specjalnych nagród, Przedstawienie „Gdzie jest Mikołaj”, pokaz sztucznych ogni i rozświetlenie choinki.

- Dzisiaj pogoda nas nie rozpieszcza, dlatego widząc te tłumy uważam, że impreza odniosła duży sukces. Jeszcze około godziny 13.00 padający deszcz stawiał pod znakiem zapytania zorganizowanie tej imprezy, ale się udało. Muszę przyznać, że takie oddolne inicjatywy jak w przypadku Stowarzyszenia Eurojedynka, którego działania powodują, że pojawia się uśmiech na twarzach najmłodszych, mają także inny wymiar, mówię o integracji naszych mieszkańców – powiedziała burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska.

Stowarzyszenie Eurojedynka ma bardzo duże doświadczenie w organizowaniu podobnych imprez, o czym powiedział Tomasz Stasiak prezes Stowarzyszenia: - Najazd Świętych Mikołajów na Kowary, to nie jedyna impreza, którą organizujemy. Na początku roku będziemy organizować bal karnawałowy dla dzieci z kowarskich szkół i przedszkoli. Jak co roku organizujemy festyn z okazji dnia Matki i Dziecka i to się odbywa w ostatnią niedzielę maja lub pierwszą niedzielę czerwca, a także we wrześniu odbędzie się kolejna cykliczna impreza, czyli „Marsz po zdrowie”.

Warto dodać, że Stowarzyszenie jest organizacją otwartą dla wszystkich chętnych osób, którym nieobojętny jest stan kowarskiej oświaty. Pomoc dzieciom w Kowarach w lepszym starcie na dalszych etapach kształcenia jest celem priorytetowym, dlatego też Eurojedynka prosi każdego mieszkańca Kowar o pomoc w rozszerzeniu działalności poprzez wstąpienie do Stowarzyszenia.
Wydarzenie pn. „Najazd Świętych Mikołajów na Kowary” współfinansowane jest ze środków Gminy Miejskiej Kowary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group