Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nagrodzili najlepsze zdjęcia w „Muflonie”

Czwartek, 22 stycznia 2009, 8:26
Aktualizacja: 8:26
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Nagrodzili najlepsze zdjęcia w „Muflonie”
Fot. rylit
Aneta Kula zdobyła podwójną nagrodę w w konkursie fotograficznym „Fotografia Roku” organizowanym po raz siódmy przez MDK „Muflon” w Jeleniej Górze.

Plon konkursu, na który składają się zdjęcia wykonane podczas konkursów miesiąca organizowanych przez „Muflon” w ciągu całego ubiegłego roku, można było zobaczyć podczas wczorajszego wernisażu wystawy wieńczącej to przedsięwzięcie.

Jurorzy mieli spory problem z wyborem. Na wystawę zakwalifikowano pracę trzydziestu trzech autorów. Jak powiedział Janusz Jaremen, jeden z jurorów, brano pod uwagę w ocenie prac zgłoszonych do konkursy ich temat, przemyślenia autora, kreatywność, starając się wykluczyć przypadek, który mógł mieć wpływ na powstanie fotografii.

Nagrodę za fotografię roku otrzymała Aneta Kula, która również otrzymała II nagrodę. Z pierwszej nagrody ucieszył się Robert Pietraga, a z trzeciej – Krzysztof Bartosiewicz. Jury przyznało też kilka wyróżnień oraz dyplomy za uczestnictwo w konkursie.

– Fotografią na poważnie zajmuje się od dwóch lat i staje się ona jej pasją – mówi laureatka. Pochodzi z Olesna Śląskiego, a w Jeleniej Górze znalazła się z racji kontynuowania nauki w Policealnym Studium Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze na kierunku fotograficznym.
Wystawę ciekawie zaaranżowaną przez organizatorów będzie można podziwiać w galerii domu kultury do 18 lutego 2009.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group