Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6552
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nagrodzili najlepsze zdjęcia w „Muflonie”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 stycznia 2009, 8:26
Aktualizacja: 8:26
Autor: rylit
Fot. rylit
Aneta Kula zdobyła podwójną nagrodę w w konkursie fotograficznym „Fotografia Roku” organizowanym po raz siódmy przez MDK „Muflon” w Jeleniej Górze.

Plon konkursu, na który składają się zdjęcia wykonane podczas konkursów miesiąca organizowanych przez „Muflon” w ciągu całego ubiegłego roku, można było zobaczyć podczas wczorajszego wernisażu wystawy wieńczącej to przedsięwzięcie.

Jurorzy mieli spory problem z wyborem. Na wystawę zakwalifikowano pracę trzydziestu trzech autorów. Jak powiedział Janusz Jaremen, jeden z jurorów, brano pod uwagę w ocenie prac zgłoszonych do konkursy ich temat, przemyślenia autora, kreatywność, starając się wykluczyć przypadek, który mógł mieć wpływ na powstanie fotografii.

Nagrodę za fotografię roku otrzymała Aneta Kula, która również otrzymała II nagrodę. Z pierwszej nagrody ucieszył się Robert Pietraga, a z trzeciej – Krzysztof Bartosiewicz. Jury przyznało też kilka wyróżnień oraz dyplomy za uczestnictwo w konkursie.

– Fotografią na poważnie zajmuje się od dwóch lat i staje się ona jej pasją – mówi laureatka. Pochodzi z Olesna Śląskiego, a w Jeleniej Górze znalazła się z racji kontynuowania nauki w Policealnym Studium Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze na kierunku fotograficznym.
Wystawę ciekawie zaaranżowaną przez organizatorów będzie można podziwiać w galerii domu kultury do 18 lutego 2009.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~"Ja" Sobieszowianin. 22-01-2009 15:59
Chwała ludziom z „Jelonki”, że tak pięknie opisują i fotografują ten nasz Muflon. Wpadłem wczoraj na tą imprezę uważam ,że była totalną porażką. Dlaczego się tak dzieje, że na jednej z ważniejszych imprez będącą podsumowaniem działania sekcji medialnych jest dwadzieścia parę osób kiedy na plakacie liczba wystawiających jest ponad trzydzieści. A na innych imprezach typu fotografia roku jest zaledwie kilka osób a czasami wcale. Można by powiedzieć, że ludzie ,szczególnie młodzi ludzie nie chcą przychodzić. A dlaczego nie chcą przychodzić-bo nikt nie zabiega oto aby przychodzili. Można by się zastanowić czy dom kultury jest dla ludzi czy ludzie dla domu kultury. Może niektórzy myślą, że praw do działalności nabiera się przez zasiedzenie. Generalnie co to za placówka kulturalna ,która nie jest czynna wtedy kiedy wszyscy mają wolne. W sobotę i w niedzielę zamknięte na głucho a w zwykły dzień zdarza się, że nie ma żywego ducha. Zajęcia są czasami tylko na papierze i w Internecie. Może by pracownicy zaczęli zabiegać o prawdziwych bywalców, ale po co, lepiej siedzieć cicho i się nie wysilać. Wiem pieniądze płacone nie są adekwatne do ewentualnego wysiłku ,ale zawsze są. Może właśnie ten wysiłek spowoduje ich większy napływ. Porażką jest też klub „Orlik” gdzie są organizowane wystawy twórczości młodych talentów, ale pytam się dla kogo? Przecież ten klub jest cały czas zamknięty. Nie wysłałem też dziecka na ferie bo jest to przepędzanie grupy dzieci z pomieszczenia do pomieszczenia i wynajdywanie im na siłę zajęcia a nie ferie. Generalnie jak się wchodzi do Muflona to ma się wrażenie, że jest się w zakonie a nie w domu kultury. Jeżeli ten przybytek kultury ma być dla ludzi i ludzie na niego łożą ze swoich pieniędzy i jeżeli w pozostałych państwowych placówkach tego typu jest podobnie to może ktoś z władz zajmujących się kulturą pociągnął by za odpowiednie sznurki aby bytność takich instytucji miała sens, a zwykli ludzie mieli z tego pożytek. No a zdjęcia?Sztuka broni się sama.
~Kacper 22-01-2009 16:05
Byłem, widziałem. Zdjęcia na bardzo wysokim poziomie. Gratulacje dla zwycięzców i organizatorów.
~i-ja-sobieszowianin 28-01-2009 15:10
NIECH TEN "SOBIESZOWIANIN" PRZESTANIE KRYTYKOWAĆ, BO JEST CAŁKIEM NIEŹLE z TYM "MUFLONEM"...! -JEST DOŚĆ DUŻO ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, JEST TROCHE DLA DOROSŁYCH, WIĘC O CO CHODZI ? DAJCIE ŻYĆ TYM PRACOWNIKOM, BO TO MIASTO ICH SŁABO DOTUJE- WIECIE JAKIE ONI MAJĄ WYPŁATY ? A JEDNAK SIĘ STARAJĄ, SYMPATYCZNI LUDZIE DLA SWYCH PODOPIECZNYCH... IMPREZ HUCZNYCH I NIE-PRYMITYWNYCH ZARAZEM TEŻ NIE WYKRĘCĄ ZA TAKIE MAŁE ŚRODKI.... POPIERAJMY SWÓJ DOM KULTURY, BO LEPSZY TAKI NIŻ ŻADEN- DZIELNICA WIĘKSZA NIŻ SOBIESZÓW, CZYLI CIEPLICE OD LAT NIE MAJĄ OŚRODKA KULTURY I CO ? -PUSTYNIA WIECZORNYCH PÓR... -TO BEZ SENSU. LEPSZY TAKI DOM KULTURY NIŻ ŻADEN.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group