Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6301
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nagrody za działania na rzecz pogranicza

Sobota, 22 grudnia 2018, 9:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 grudnia 2018, 10:01
Autor: WAC
Region: Nagrody za działania na rzecz pogranicza
Fot. UM Jawor/fot. Jacek Bańkowski
W Hradku nad Nisou odbyła się kilka dni temu gala podczas której wręczono tegoroczne nagrody Euroregionu „Nysa”.

Podczas tegorocznej gali przyznano nagrody w dwóch kategoriach: „Najlepsza współpraca transgraniczna” oraz „Osobowość z największym zaangażowaniem osobistym we współpracy transgranicznej”. W pierwszej kategorii wyróżniono gminy: Jawor, Stara Kamienica i Bolesławiec, zaś w drugiej - marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

- Z partnerami czeskimi współpracujemy już 20 lat i wspólne przyjacielskie kontakty zaowocowały wieloma projektami – mówi Adam Spólnik z Urzędu Gminy w Starej Kamienicy. - W 2018 roku realizowaliśmy projekty związane z ochroną małych zabytków oraz promocją („Odnowa małych zabytków na czesko-polskim pograniczu”, „Promocja wspólnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego”, „Odnowa małych zabytków na czesko-polskim pograniczu – II etap”).

Nagrody otrzymali także czescy i niemieccy partnerzy, współpracujący z polskimi jednostkami samorządu terytorialnego (JST) oraz instytucjami. Strona czeska nominowała do nagrody KARR S.A. z Jeleniej Góry oraz Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Niemcy nominowali do nagrody Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu.

Wręczone zostały także nagrody w kategorii Młodzi Naukowcy. Otrzymało je Akademickie Centrum Koordynacyjne w Euroregionie Nysa, które tworzy sieć sześciu saksońskich, czeskich i polskich szkół wyższych. Wyróżnieni zostali autorzy najbardziej interesujących prac.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group