Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5429
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Nagrody dla sportowców w jeleniogórskim starostwie

Piątek, 3 października 2014, 8:18
Aktualizacja: Sobota, 4 października 2014, 9:35
Autor: Mea
Powiat: Nagrody dla sportowców w jeleniogórskim starostwie
Fot. Mea
Starosta jeleniogórski Jacek Włodyga oraz przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego Rafał Mazur podczas 43 sesji wręczyli nagrodę olimpijczykowi Dawidowi Kupczykowi oraz puchar dla klubu piłkarskiego Rudawy z Janowic Wielkich.

Dawid Kupczyk na tegorocznych 22 Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi reprezentował nie tylko bobsleistów, ale również pełnił rolę chorążego polskiej reprezentacji, niosąc flagę narodową podczas defilady sportowców. Otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł oraz tabliczkę gratulacyjną za osiągnięte do tej pory wyniki.

- Największym osiągnięciem był mój udział już w piątych igrzyskach olimpijskich. Wcześniej udało się zdobyć wicemistrzostwo świata juniorów, wygrać Puchar Europy w czwórkach oraz zająć trzecie miejsce w dwójkach. Przed samymi igrzyskami na Mistrzostwach Europy, mimo że musieliśmy jeździć na pożyczonym sprzęcie, zajęliśmy dziewiąte miejsce – mówił Dawid Kupczyk.

Olimpijczyk pochodzi z Kowar. Uczył się w szkole Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu oraz na Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

- To dla mnie duży zaszczyt odbierać nagrodę z rąk przedstawicieli powiatu. Moje sukcesy są wynikiem dużych poświęceń. Latami spędzałem czas wyłącznie na treningach. Niestety brak sprzętu do treningów powodował w drużynie wiele problemów. Reprezentowałem godnie Polskę na olimpiadzie, a teraz chciałbym odpocząć razem z żoną i córeczką – mówił bobsleista.

Ponadto Puchar Starosty Jeleniogórskiego oraz nagrodę 500 zł na zakup sprzętu sportowego przyznano za grę fair play, czyli najlepsze zachowanie na boisku drużynie Rudawy z Janowic Wielkich, którą odebrał jej skarbnik Sławomir Skalany.

- Spośród 17. klubów sportowych w powiecie jeleniogórskim najmniej kartek otrzymała drużyna z Janowic Wielkich. Nie mieli żadnej czerwonej i tylko 13 żółtych w całym sezonie 2013-2014. Nie było również żadnych incydentów na boisku – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji Turystyki i Sportu w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group