Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4073
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nadzwyczajna sesja ws. odwołania Szymańskiego

Środa, 11 kwietnia 2018, 17:58
Aktualizacja: Czwartek, 12 kwietnia 2018, 7:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nadzwyczajna sesja ws. odwołania Szymańskiego
Fot. archiwum
Na wtorek (17.04) zaplanowano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej Jeleniej Góry na wniosek grupy radnych. Tematem posiedzenia będzie sprawa radnego PiS Rafała Szymańskiego, którą opisywaliśmy na naszych łamach.

W związku z nielicującym z godnością radnego zachowaniem Pana Rafała Piotra Szymańskiego, polegającym na niewykazującym znamion wysokiej kultury osobistej prowadzeniu dyskusji na temat prawno-społeczny na publicznie dostępnym profilu w mediach społecznościowych, stojącym w sprzeczności ze standardem debaty publicznej, grupa radnych Rady Miejskiej postanowiła złożyć wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji, podczas której będą chcieli odwołać Rafała Piotra Szymańskiego z funkcji przewodniczącego Komisji Kultury Rady Miejskiej.

Jak czytamy w uzasadnieniu, radni z ubolewaniem stwierdzili, że "artykuły w prasie ogólnopolskiej i lokalnej dotyczące zachowania Pana Przewodniczącego Komisji godzą w jej dobre imię, gdyż jest w tychże artykułach wymieniana jako organ, w którym funkcję piastuje wyżej wymieniony. Zachowanie Pana Przewodniczącego Komisji stoi w sprzeczności z treścią ślubowania radnego, a tym samym stawia w niekorzystnym świetle Radę Miejską. Biorąc powyższe pod uwagę, podjęcie uchwały jest uzasadnione" - stwierdzili radni, którzy podpisali się pod wnioskiem, a więc: Konrad Sikora, Miłosz Kamiński, Alicja Dusińska, Bożena Wachowicz-Makieła, Józef Kusiak, Robert Obaz, Stanisław Dziedzic i Danuta Wójcik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group