Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8359
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nadszedł czas na bukowy las

Piątek, 9 października 2009, 13:26
Aktualizacja: 13:28
Autor: Ania
REGION: Nadszedł czas na bukowy las
Fot. Ania
Las w okolicy Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie wzbogacił się o 1000 buków. Posadziła je wczoraj młodzież, która uczestniczyła w akcji organizowanej przez Fundację Aeris Futuro i Karkonoski Park Narodowy.

Młodzi ludzie sadzili drzewa pod czujnym okiem leśniczych. Z współpracy tej była zadowolona zarówno jedna jak i druga strona, co było widać po uśmiechniętych twarzach wszystkich osób, które wczoraj po godzinie 11.00 spotkały się pod schroniskiem Kamieńczyk i przeszły dalej, żeby świerkowy las wzbogacić o nowe sadzonki buczyny.

W ten sposób przywraca się jego pierwotny stan. W poprzednich stuleciach był to bowiem las bukowy, który w skutek złej gospodarki człowieka wycięto i zastąpiono szybko rosnącym świerkiem obcego pochodzenia.
W akcji brali udział uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze, podstawówki i gimnazjum w Szklarskiej Porębie oraz dzieci z domu dziecka w Gorzanowie.

Wczoraj byli obecni także przedstawiciele Fundacji Aeris Futuro, inicjatora przedsięwzięcia. W ramach organizowanego projektu w bieżącym miesiącu w południowej Polsce zostanie posadzonych 20 tysięcy drzew. Wybrano tereny parków narodowych: karkonoskiego, ojcowskiego i tatrzańskiego.

W projekcie bierze udział także Grupa Tauron, największy sprzedawca energii elektrycznej w kraju. W ramach akcji pracownicy fundacji odwiedzają także trzy wybrane domy dziecka. Zachęcają do działań ekologicznych i wręczają tzw. eko-pakiety, w których znajduje się m. in. energooszczędny sprzęt AGD.
Wszystkie wspomniane działania mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Dzięki nim zostanie zoffsetowanych 1800 ton szkodliwego CO2. – tłumaczy Joanna Kucharczyk z Tauronu.

Akcje sadzenia drzew to część ogólnopolskiego programu „Czas na Las”. Tego typu działania bardzo podobają się młodzieży, która z ogromnym entuzjazmem sadziła wczoraj buki. – Buki, które tu wyrosną, będą waszymi drzewami. – mówił wczoraj do dzieci dyrektor KPN, Andrzej Raj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1202
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group