Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3609
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nad Jedlicą zabawa z refleksją

Niedziela, 26 lipca 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Ania/Ola
REGION: Nad Jedlicą zabawa z refleksją
Fot. Ania
Mieszkańcy Kowar fetują święto miasta. Nie brakuje koncertów, zawodów i innych wydarzeń. Wernisaż wystawy artystów z Vrchlabi odbędzie się dziś. Są też chwile zadumy, jak podczas piątkowego koncertu na rzecz ofiar tragicznego pożaru w Kamieniu Pomorskim.

W piątek kowarzanie zebrali się w kościele parafialnym, gdzie wysłuchali koncertu organowego na rzecz odbudowy domu dla poszkodowanych w pożarze w Kamieniu, który jest partnerskim miastem Kowar.
Każdy z przybyłych na to wydarzenie, otrzymał kartkę z podziękowaniem za udział z rąk Burmistrza Kowar, Mirosława Góreckiego. Przed koncertem samorządowiec przybliżył historię partnerstwa Kowar z Kamieniem Pomorskim, obchodzącego w tym roku swój dziesiąty jubileusz.

Następnie, w krąg muzyki wprowadziła zebranych prowadząca, Joanna Moryc z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Goście wysłuchali między innymi "Ave Maria" w trzech kompozycjach: Maklakiewicza, Cacciniego oraz Schuberta.

Na koniec, soliści otrzymali upominki od miasta Kowary w postaci dzieł miejscowego artysty, Romana Tryhubczaka. To wydarzenie było kolejnym dowodem solidarności Kowar ze swoją partnerską gminą. Warto przypomnieć, że zaraz po tragedii, która spotkała Kamień Pomorski, Kowary przekazały 50 000zł na pomoc poszkodowanym.

Sobotnia impreza rozpoczęła się Turniejem Tenisa Ziemnego „O Puchar Burmistrza Kowar” w grze singlowej. Później przyszedł czas na Jarmark Artystyczny przy ulicy Jagiellończyka. Psikusa sprawiła jednak pogoda, bo zaczął padać deszcz, który opóźnił rozstawianie straganów. Nie zraził jednak kowarzan. Zdecydowali się wyjść z domu i wysłuchać występów zespołów ludowych m. in. grupy „Echo” z Bolkowa.

Im bliżej wieczoru tym mieszkańcy bawili się lepiej. Przed godziną 20 przy scenie pojawiła się już pierwsza para, która jako jedyna nie wstydziła się zatańczyć wśród otaczających ją osób. Grał wówczas zespół STARS’I. Natomiast o 20:30 przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, czyli grupę „Natural Dread Killaz” .

Dziś o godz. 15 w MDK obędzie się wernisaż artystów z czeskiego Vrchalbi, uroczego miasteczka po drugiej stronie Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group