Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7343
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nabór wniosków do IV edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 21 maja 2012, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Angela
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej ogłosił nabór wniosków do IV edycji konkursu o udzielenie pożyczek w ramach Samorządowego Programu Pożyczkowego. Chętne gminy mogą starać się o wsparcie finansowe na budowę dróg, zaopatrzenie wsi w wodę oraz inwestycje w oświatę.

Nabór wniosków do IV edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego potrwa do 4 czerwca br. Limit środków dla tej edycji konkursu wynosi 10 mln złotych. Oprocentowanie pożyczek wyliczane jest na podstawie średniej wartości wskaźnika WIBOR 3-miesięcznego i obecnie wynosi 4,97%.

- Samorządowy Program Pożyczkowy jest kontynuacją wieloletnich starań Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej zmierzających w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców wsi i małych miast. Jest on adresowany do gmin i powiatów, które chcą zrealizować inwestycje infrastrukturalne na terenach wiejskich. Pożyczki udzielane są na inwestycje z zakresu oświaty, zaopatrzenia wsi w wodę oraz budowy i remontu dróg gminnych i powiatowych – informuje Agnieszka Tomczyk.

W ramach III edycji, spośród wszystkich wniosków, które napłynęły do Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, wybrano 13 laureatów. Wśród nich znalazły się gminy z województw: lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz śląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

goscniedzielny 21-05-2012 13:01
haha, no to widzę, że Jelenia Góra może spokojnie aspirować do miana wsi , startując w konkursie :)
~ira 21-05-2012 15:49
a może Jeżów Sudecki coś zrobił w kwestii wodociągu i ka...lizacji
~:) 21-05-2012 22:26
Jeżów Sudecki korzysta ze środków unijnych przy budowie ka...lizacji - konkretnie dotacje w ramach PROW

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group