• Wtorek, 22 października 2019
  • Godz. 8:09
  • Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, Salomei
  • Czytających: 2968
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Na zakręcie w egipskich ciemnościach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 21 października 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angela
Fot. Archiwum Czytelnika
Kiedy w minionym roku wichura przewróciła jedną z dwóch skorodowanych latarni przy ulicy Działkowicza, lampę po prostu odcięto. Później usunięto drugą. Teraz mieszkańcy budynków 2 i 2a apelują do zarządu dróg i mostów o ponowne zamontowanie oświetlenia przy niebezpiecznym zakręcie. Co na to urzędnicy?

Jeden z mieszkańców poza dokumentem opisującym lokalizację niebezpiecznego i nieoświetlonego zakrętu przygotował również wizualizację. Wszystko złożył w miejskim zarządzie dróg i mostów kilka dni temu. Teraz czeka na odpowiedź. Na reakcję urzędników czekają też inni mieszkańcy z ul. Działkowicza.

– Kiedy zmrok zapada już po godzinie 17.00, strach tędy przechodzić. To jest dość ostry i niebezpieczny zakręt, poza tym na całej ulicy jest tu ciemno. Nowo wymienione latarnie działają bardzo słabo – mówią lokatorzy z budynku nr 2 przy ul. Działkowicza.

Mieszkańcy pokazali nam miejsca, gdzie jeszcze w minionym roku stały dwie przyuliczne latarnie. Czesław Wandzel, dyrektor zarządu dróg i mostów, zapewniał nas dopiero wczoraj odebrał pocztę, w której pojawił się apel mieszkańców. Przyznał, że sprawy w ogóle nie zna, bo na tej ulicy latarnie były wymieniane.

- Na miejsce wyślę swojego pracownika, który dokładnie sprawdzi sprawę. Nie wiem, kto usunął te latarnie i z jakiego powodu. Problem w tym, że na ten rok nie mamy już pieniędzy na oświetlenie. Jeśli rzeczywiście latarnie będą tam niezbędne, będziemy starali się rozmawiać z energetyką – powiedział szef zarządu dróg.

Decyzja w sprawie oświetlenia zakrętu przy ulicy Działkowicza ma zapaść do przyszłego tygodnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~EWa 21-10-2010 8:56
Czy mozna by tez naprawic oswietlenie na Społdzielczej wracająć tamtedy z pracy rownież sa Egipske ciemnosci !!!!!
~ 21-10-2010 9:03
"Czesław Wandzel (..) przyznał, że sprawy w ogóle nie zna" A co ten Pan zna. On i jego zastępca zdecydowanie za długo pełnią swoje funkcje - aż dziw, że każda ekipa rządząca trzyma ich na tych stołkach - niestety tym Panom brakuje wiedzy, jak należy przeprowadzać przebudowy ulic, tak by jak najlepiej wprowadzać zmiany w organizacji ruchu (choćby przez budowę dodatkowych pasów ruchu, poszerzania skrzyżowań) by przystosowywać drogi do narastającego ruchu - ci panowie potrafią jedynie podnosić krawężniki i studzienki oraz wylewać asfalt - odtwarzać tym samym to, co wymyślili i zbudowali Niemcy 70 i więcej lat temu. Czasami naprawdę wystarczy trochę pomyśleć.
zbynyk 21-10-2010 9:10
Na drugim końcu Działkowicza postawiono nowe lampy. I pięknie stoją ...ciemne w nocy. Czekają na odbiór ???
~sratatata 21-10-2010 11:03
a moze sami mieszkancy by sie wzieli do roboty nie ? tylko narzekaja, w koncu to glownie teren jakiejs spoldzielni, wiec niech ona zainwetsuje.
rymcycymcy 21-10-2010 12:10
Łatwo zrobić wizualizację ciemnej ulicy ...wystarczy całą kartkę zamalować na czarno !!! ;)
~bobek 24-10-2010 22:26
oświetlenie ulic jest obowiązkiem miasta, nie spółdzielni

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group