Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6764
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Na zakończenie ferii skijoering

Sobota, 25 lutego 2017, 23:37
Aktualizacja: 23:42
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Na zakończenie ferii skijoering
Fot. Tomek Raczyński
Ferie zimowe na Dolnym Śląsku dobiegają końca, więc Karpacz po raz kolejny gościł miłośników szaleństwa na nartach przy użyciu motorów. W sobotę (25.02) na stoku Relaks widowiskowych przejazdów nie brakowało!

VI edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Skijoeringu podobnie jak przed rokiem, odbyła się na Stoku Relaks. Jedynie podczas drugiej edycji śniegu nie brakowało, wtedy impreza odbywała się na stadionie miejskim w Karpaczu. - Walczymy z naturą, ale radzimy sobie – mówił Tomasz Stanek, organizator Międzynarodowych Mistrzostw Polski.

W zawodach wystartowało 28 ekip, ale co ważne podkreślenia – jest szansa, aby w przyszłym roku impreza osiągnęła rangę Mistrzostw Europy i potrwa dwa dni. Wystartuje wtedy 50 najlepszych ekip Starego Kontynentu! Jak mówi organizator, w 1926 roku skijoering był pokazową dyscypliną podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, więc liczy na to, że do 2030 roku, kiedy to optymiści liczą na największą sportową imprezę zimową w Karkonoszach, dyscyplina ta wejdzie do programu ZIO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group