Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 6035
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na Zabobrzu grasuje banda oszustów

Czwartek, 14 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Straszą, że ktoś z rodziny miał wypadek i trzeba go ratować, lub oferują tanią stolarkę okienną. Wyłudzają w ten sposób pieniądze. To najnowsza metoda przestępców, którzy na największym osiedlu w mieście naciągają starszych ludzi.

– Podają się za przedstawicieli różnych firm z terenu Polski i oferują po korzystnych cenach wymianę stolarki okiennej, drzwi, kuchenki gazowej – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji. Pukają głównie do drzwi mieszkań, w których mieszkają ludzie starsi i samotni.

Innym pretekstem służącym do wyłudzania pieniędzy od seniorów jest ich zastraszenie. – Informują, że ktoś najbliższej rodziny syn, córka, wnuk spowodował wypadek drogowy i aby uniknąć dalszych roszczeń należy wpłacić pieniądze – dodaje nadkom. E. Bagrowska. Najczęściej proponują tysiąc złotych.
Przestępcy nie przebierają w środkach. Mówią, że na ratowanie życia rzekomo rannych w wypadkach bliskich, potrzebne są pieniądze na zakup krwi.

Naiwnych nie brakuje. Jedna z jeleniogórzanek dała się nabrać fałszywym przedstawicielom handlowym i wpłaciła zaliczkę na wymianę okien. Co prawda nie miała 1000 zł, ale bezczelnym oszustom wystarczyło 650 , które starsza pani im wręczyła.

Policja apeluje nie tylko do starszych mieszkańców, aby nie wpuszczać do domów ludzi nieznanych, którzy chcą pieniędzy na jakikolwiek cel.
Wymiany okien i innych urządzeń w mieszkaniach w blokach dokonuje najczęściej administrator, dlatego lepiej się z nim skontaktować.

– W przypadku jakichkolwiek podejrzeń co do niecnych zamiarów oszustów, lepiej wezwać na miejsce funkcjonariuszy – radzi nadkomisarz Bagrowska.
Telefon alarmowy: 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
836
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group