Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6776
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na Zabobrzu grasuje banda oszustów

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Straszą, że ktoś z rodziny miał wypadek i trzeba go ratować, lub oferują tanią stolarkę okienną. Wyłudzają w ten sposób pieniądze. To najnowsza metoda przestępców, którzy na największym osiedlu w mieście naciągają starszych ludzi.

– Podają się za przedstawicieli różnych firm z terenu Polski i oferują po korzystnych cenach wymianę stolarki okiennej, drzwi, kuchenki gazowej – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji. Pukają głównie do drzwi mieszkań, w których mieszkają ludzie starsi i samotni.

Innym pretekstem służącym do wyłudzania pieniędzy od seniorów jest ich zastraszenie. – Informują, że ktoś najbliższej rodziny syn, córka, wnuk spowodował wypadek drogowy i aby uniknąć dalszych roszczeń należy wpłacić pieniądze – dodaje nadkom. E. Bagrowska. Najczęściej proponują tysiąc złotych.
Przestępcy nie przebierają w środkach. Mówią, że na ratowanie życia rzekomo rannych w wypadkach bliskich, potrzebne są pieniądze na zakup krwi.

Naiwnych nie brakuje. Jedna z jeleniogórzanek dała się nabrać fałszywym przedstawicielom handlowym i wpłaciła zaliczkę na wymianę okien. Co prawda nie miała 1000 zł, ale bezczelnym oszustom wystarczyło 650 , które starsza pani im wręczyła.

Policja apeluje nie tylko do starszych mieszkańców, aby nie wpuszczać do domów ludzi nieznanych, którzy chcą pieniędzy na jakikolwiek cel.
Wymiany okien i innych urządzeń w mieszkaniach w blokach dokonuje najczęściej administrator, dlatego lepiej się z nim skontaktować.

– W przypadku jakichkolwiek podejrzeń co do niecnych zamiarów oszustów, lepiej wezwać na miejsce funkcjonariuszy – radzi nadkomisarz Bagrowska.
Telefon alarmowy: 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Adasko 14-09-2006 18:29
Własnie taki jeden bandzior przyszedł do mojej sąsiadki i próbowal wyciagnąć od niej pieniadze mówił że została zatrzymana na granicy jej wnuczka która mieszka w niemczech sąsiadka narobila chalasu ze to oszust i bandyta uciekł. CO SIĘ DZIEJE W TYM MIEŚCIE !!!!!
~Biedrona 15-09-2006 14:01
Do mamy mojej znajomej przyszedł taki oszust z wiadomością, że córka miała wypadek i potrzebne są pieniądze na krew.Biedna matka o mało nie dostała zawału, a ponieważ nie miała pieniędzy zaproponowała, że pójdzie z nim oddać krew. W tej sytuacji oszust się wycofał. Ludzie ostrzegajcie swoich bliskich i znajomych /szczególnie starsze osoby/ o takich sytuacjach !
~Ten Jedyny 15-09-2006 14:44
Biedrona, jestes z cieplic? Chyba Cie znam.
~Renifer 15-09-2006 21:56
Niestety potwierdza to fakt ,ze w Jeleniej Gorze latwo spotkac jelenia..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group